Донеччина, вода
Донеччина, вода 5 канал

"Справжнє диво": Місцеві на Донеччині вперше за 3 роки побачили воду з крану

У селищі Березовому – свято. Уперше від початку бойових дій із крану тече чиста вода

Для майже 10 тисяч мешканців Донеччини по обидва боки лінії розмежування відновили водопостачання. Для цього довелося з території мирної України вести нову лінію електрики до насосної станції, що вже три роки була знеструмлена через обстріли, повідомляє кореспондент "5 каналу".

У селищі Березовому – справжнє свято. Уперше від початку бойових дій із крану тече чиста вода. Оксана Коваленко, завідувач місцевого фельдшерсько-акушерського пункту, емоцій не приховує.  

"Не знаю, скільки атмосфер, проте чудовий тиск. Дякувати Богу, у мене на Новий рік завіси будуть на вікнах чистими", – каже пані Оксана.

Щоб відновити поставки, довелося провести нову лінію електропередач до насосної станції. Вона розташована на лінії розмежування і протягом трьох років була знеструмлена через обстріли.

Можливості станції дозволяють постачати воду трьом тисячам мешканців селищ Березове, Тарамчук, Степове, а також більш як 6 тисячам мешканців окупованої Оленівки. Будівництво електромережі та запуск насосної станції профінансував Червоний Хрест.

"Це допомагає людям – по обидва боки. Так, це насправді неймовірний проект, тому що жителі Оленівки – це громадяни України. І для нас важливо як тут, так і там", – зазначають представники Червоного Хреста.

Комунальники пояснюють, що система водопостачання Донеччини працює як єдина система. Цим нерідко користуються бойовики – обстрілюють інфраструктуру, а далі шантажують українську сторону.  

"Хотілося би працювати не гаслами, не закликами якимось, не тиском на людей, а переконати, що там, де Україна – там класно, там модерно, там перспективно", – зазначає керівник Донецької ВЦА Павло Жебрівський.

Сніжана Юр'єва, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Охоплені вогнем": у штабі показали, як саме терористи "дотримуються" тиші – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман розповів про "драконівські" штрафні санкції щодо недобросовісних роботодавців
Наступний матеріал
Бандура з "родзинкою" та однострої: який перформанс відбувався у "Борисполі"
Loading...