До Євро-2012 готується українська міліція

  До Євро 2012 готується й українська міліція. Правоохоронці вчилися втихомирювати неспокійних уболівальників. Навчання відбувалися на Олімпійському стадіоні у Києві. Роль футбольних фанатів виконували молоді курсанти. Вони влаштували майже справжню бійку в одному із секторів. "Беркут" у відповідь застосував майже справжню силу. Загалом у навчаннях задіяли понад півтори тисячі силовиків.

  Роман Сухан, 5 канал: "На цьому полі сьогодні ніхто не грає. Але за легендою тут відбувається матч між командами Метеор та Динамо. Звичайно гравців на полі немає, але трибуни повністю заповнені глядачами".

  Хай не всі трибуни, але один сектор вщерть заповнений уболівальниками. На сонце вигнали більш як півтисячі курсантів. Тільки-но на трибунах почалася бійка, глядачів оточують спецназівці з Беркуту. Найбільш активних фанів виводять, решту витісняють із сектору. На втихомирення - у міліціонерів не більше ніж 20 хвилин. Щоби швидше рухалися - нерідко застосовують силу.

  Найбільш агресивних уболівальників міліціонерів одразу забирають у конвойну машину. У відділку постійних порушників запишуть у чорні списки. Таких активних фанатів правоохоронці вже знають в обличчя. Тому під час футбольних матчів до них одразу набільше уваги.

  Віталій Ярема, Начальник ГУ МВС України у м. Києві: "Особливо приділятися увага для догляду їх, огляду на предмет пронесення предметів які можуть причиняти тілесні ушкодження".

  Таке навчання на Олімпійсьокму стадіоні міліціонери проводять вперше. Готуються до Євро 2012. Відпрацьовують нові європейські стандарти охорони стадіонів. Головне правило у європейців - на стадіоні має бути мінімум міліціонерів. За порядком під час матчів мають стежити передусім стюарди. Лише на Олімпійському їх має бути не менш як 10 тисяч.

  Подібні навчання міліціонери тепер збираються проводити щомісяця. А от застосувати вміння зможуть вже 15 липня. Тоді у Полтаві відбудеться матч за суперкубок України між київським Динамо та Донецьким Шахтарем. 

  Роман Сухан, Іван Головач, 5 канал

  Попередній матеріал
  Платіні: Прогрес у підготовці до Євро-2012 мав би бути більшим
  Наступний матеріал
  ГПУ пояснила - чому призупинено створення реєстру виборців
  Теги:
  Loading...