До 90-річчя від народження Миколи Руденка у Києві вікдрили виставку

  До 90-річчя від народження письменника і правозахисника Миколи Руденка у Києві відкрилася виставка. Тут - десятки розсекречених архівних документів спецслужб, особисте листування та раритетні книги засновника Української Гельсінської Групи.

  Ці папери розповідають про непросте життя Миколи Руденка. Колишній політичний керівник "Спілки письменників України", розчарований радянською владою, публічно розкритикував Сталіна та написав економічну працю "Енергія прогресу", у якій заперечує вчення Карла Маркса. У 1976 року він створив і очолив "Українську Гельсінську Групу". А вже за рік його засудили до 7 років ув`язнення та 5-ти років заслання. Твори письменника вилучили зі шкільних програм, із усіх бібліотек та книгарень. У дев`яностих роках Миколі Руденку вручили Шевченківську премію, а двотисячного року - присвоїли звання Героя України. Шість років тому Миколи Руденка не стало.

  Леонід Скрипка, директор Центрального державного архіву-музею мистецтва та літератури: "Документи тут самі різні. Є документи, які ілюструють його життя, його творчі наробки. А є документи проблемні, з якими він зіткнувся в радянські часи. Є відповідні доноси, інакше не скажеш, наклепи, які давав комітет державної безпеки СРСР, ЦК КПРС".

  Раїса Руденко, вдова Миколи Руденка: "Там є такі матеріали, яких навіть у моєму архіві немає. Не знаю де вони їх взяли. Книжки виставили. Я задоволена...я просто розчарована, що держава нічого. Хоч був указ Президента на державному рівні, держава ніяк не долучилася до святкування дев`яносторіччя".

  Попередній матеріал
  Через невдоволення зарплатами у Чехії звільнилися 25% лікарів
  Наступний матеріал
  Юлія Тимошенко офіційно – обвинувачувана [репортаж]
  Теги: