http://it.ibtimes.com/

До 2035 року: в Україні розробляється Стратегія розвитку ВМС

  Ідея щодо створення цього документа виникла у зв’язку зі складною ситуацією в Азово-чорноморському регіоні, спричиненою тимчасовою окупацією Росією українського Криму та дестабілізацією ситуації на ключових морських напрямках

  Командування ВМС Збройних сил України спільно з іноземними партнерами розробляє Стратегію розвитку Військово-морських сил України до 2035 року. Ідея щодо створення цього документа виникла у зв’язку зі складною ситуацією в Азово-чорноморському регіоні, спричиненою тимчасовою окупацією Росією українського Криму та дестабілізацією ситуації на ключових морських напрямках. Про це повідомив в інтерв’ю "Народній армії" заступник начальника штабу командування ВМС ЗСУ з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко.

  "Наша мета на короткострокову і середньострокову перспективу – створення високотехнологічних, ефективних та боєздатних Військово-морських сил, які будуть спроможні гарантовано виконувати завдання щодо захисту ближньої морської зони, з протидії агресії РФ з морського напрямку, оборони морегосподарського комплексу, морських комунікацій у виключній морській (економічній) зоні України. Далі згідно зі Стратегією розвитку флоту до 2035 року будемо створювати ВМС для дій уже в дальній морській зоні, тобто за межами Чорного моря", – зазначив Риженко.

  Розробка стратегії відбувається в тісній співпраці з фахівцями з Великої Британії, Норвегії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Турецької Республіки та Швеції. За основу перспективного розвитку та застосування Військово-морських сил України береться досвід провідних країн світу. Напрацювання робочих матеріалів здійснюється відповідно до стандартів і практик НАТО. Враховуються вимоги Воєнної доктрини України та Стратегічного оборонного бюлетеня

  Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на тому, що головна мета наразі – створення нових сучасних українських ВМС, які реагуватимуть на всі актуальні виклики та загрози з морського напрямку.

  "Це вперше, коли вид ЗСУ займається розробкою своєї стратегії розвитку, і я впевнений, що таке завдання нам під силу. Цей стратегічний документ є важливим у контексті сприяння відновленню й розвитку спроможностей Військово-морських сил України на захисті національних інтересів держави на морі та контрибуції до світової й регіональної безпеки", – заявив він.

  За словами офіцера, при плануванні та розробці цього важливого документа беруться до уваги багато факторів, зокрема, географічні умови та театр бойових дій, загальна безпекова ситуація в Азово-чорноморському регіоні, сили і засоби російського ЧФ як фактор воєнної загрози, анексований Крим, зведення керченського мосту, яке призвело не лише до значного порушення Конвенції ООН про Міжнародне морське право (UNCLOS), але й до суттєвого удару по економічній морській діяльності Української держави.

  Як повідомляв 5.UA, командування Військово-морських сил Збройних сил України завершує опрацювання контракту на отримання двох патрульних катерів типу "Айленд" (Islands) від уряду США. 

  Попередній матеріал
  Тисячі людей залишилися без світла: у Польщі пройшов буревій
  Наступний матеріал
  Стало відомо, кому підвищать пенсії з 1 липня
  Теги:

  "Підводні рифи" морського відпочинку на островах: як обрати напрямок та не переплатити – лайфхаки від туроператора

  Майбутні слідчі: Академія МВС випустила майже 700 молодих офіцерів

  Сморід і брудна вода: чому зчинився скандал на популярному пляжі Одеси

  "Забрало море": на Одещині розшукують маленького спортсмена

  Очікують 5 тис. учасників: як у МВС готуються до забезпечення порядку на Марші рівності

  "Марш рівності": брифінг МВС щодо забезпечення громадського порядку – відео