5.ua

Дніпропетровськ від "зелених чоловічків" охороняють міліціонери і добровольці

  Озброєних російських провокаторів вишукують тепер уже на шести блокпостах, що їх звели навколо Дніпропетровська. Чергують там як даішники, так і бійці Самооборони та волонтери.

  Євген працює на околиці міста. В обідню перерву прийшов допомогти упорядковувати блокпост. Разом з усіма взявся за мішки з піском аби зміцнити барикаду. Він не вірить міліції, яка козиряє російським офіцерам на Луганщині, та вважає, що зараз усе залежить від активності громадян: "Больше зависит от того, что мы сейчас будем делать, чтоб не допустить сюда русских "зеленых кузнечиков", "зеленых человечков". Путин не остановится, пока его не остановят сами люди".

  Одночасно на блокпості перебувають до двох десятків чоловіків. Більшість приїжджають сюди увечері та залишаються на нічне чергування. Поки добровольці допомагають зводити огорожу, інспектори ДАІ виконують свою роботу.

  Інспектор ДПС Олег Марченко звітує: за день перевірив 30-40 машин, однак нічого протизаконного не виявив. А десятник 11-ї сотні Самооборони Владислав Кураленко запевняє: в Дніпропетровську не буде того, що було в Харкові и Донецьку.

  Водії не опираються – дозволяють оглянути багажники.

  Самооборонівці кажуть: у разі небезпеки блокуватимуть дорогу спецтехнікою, шинами та саморобними шипами.

  Подбали на блокпості й про харчування і елементарний побут – облаштували кухню, встановили намети з освітленням. Продуктами забезпечують небайдужі містяни.

  Скільки часу чергуватимуть – добровольці не беруться загадувати. Кажуть, щонайменше – поки не врегулюється ситуація на сході країни.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підсумки першого дня антитерористичної операції
  Наступний матеріал
  Чехія планує лібералізацію візового режиму з Україною