Дитячий садок
Дитячий садок Shutterstock

Дітям з Криму і ОРДЛО дали більше прав при зарахуванні до дитячих садків

  Читайте по-русски
  Зміни в законодавстві допоможуть владнати проблему внутрішньо переміщених громадян

  Українська влада продовжує політику щодо повернення не тільки окупованих територій Донбасу, а й жителів ОРДЛО. Для цього Кабмін уже змінив закон про вищу освіту, а тепер ще й скасував чергу в дитячі садки для дітей з ОРДЛО. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (МінТОТ).

  Прийнята урядом постанова №86 передбачає, що діти з числа внутрішньо переміщених осіб і діти зі статусом дитини, які постраждали в результаті військових дій і збройних конфліктів, гарантовано зараховуються в установи дошкільної освіти державної і комунальної форм власності в першу чергу.

  Зазначається, що зміни в законодавстві допоможуть владнати проблему внутрішньо переміщених громадян, які зіткнулися з труднощами запису дитини в чергу для навчання в державних і комунальних закладах дошкільної освіти. Серед них, як зазначили в уряді, чимало одиноких матерів з малолітніми дітьми, що значно ускладнює або навіть унеможливлює їх працевлаштування.

  Перед цим президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо випускників з ОРДЛО. Тепер діти з так званих "ЛНР" і "ДНР" можуть навчатися в українських вишах безкоштовно, а при вступі не зобов’язані складати ЗНО. До цього така норма діяла лише для випускників шкіл з анексованого Криму і Севастополя. Таким чином діти з окупованих територій Донбасу і Криму (і населених пунктів на лінії зіткнення) при вступі до українських ВНЗ звільняються від здачі зовнішнього незалежного оцінювання – їх прийматимуть за результатами вступних іспитів. Також випускники з ОРДЛО зможуть навчатися в усіх українських вишах безкоштовно, через держзамовлення в межах квот, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувалося раніше.

  Нагадаємо, що після зимових канікул столичні школярі перейдуть на дистанційну форму навчання.

  Попередній матеріал
  ПАР відмовляється від вакцини AstraZeneca через низьку ефективність проти нового штаму коронавірусу
  Наступний матеріал
  До катівні "Ізоляція" на Донбасі причетні понад 70 бойовиків: заочну підозру оголосили керівнику та конвоїру
  Loading...

  Негода в Києві: батьків просять залишити дітей удома і не відправляти до навчальних закладів

  Завершення локдауну: стало відомо, як працюватимуть дитсадки, школи та виші

  В Одесі надійшло повідомлення про замінування 186 дитячих садків

  Поліція Одеси шукає вибухівку у 185 дитсадках міста – що відомо

  "Українська дітям не потрібна": подробиці мовного скандалу у приватному дитсадку на Дніпропетровщині

  Аварійний стан чи будівництво багатоповерхівки: чому призупинили роботу садка у Черкасах – сюжет