Звіт щодо розслідування масового витоку даних українців
Звіт щодо розслідування масового витоку даних українців "5 канал"/Олена Рибінська

Десятки обшуків, сотні силовиків: у Мінцифри відзвітували про розслідування масового витоку даних українців

Читайте по-русски
Йдеться про масштабне розповсюдження персональних даних громадян, яке сталося у травні

Масштабна спецоперація, кілька десятків обшуків по всій Україні – урядовці Міністерства цифрової трансформації разом із правоохоронцями відзвітували про перебіг розслідування масового витоку особистих даних українців.

Інцидент стався у травні, тоді повідомили про масштабне розповсюдження персональних даних громадян із державних та приватних баз даних, зокрема через один із Telegram-каналів. Закиди у витоку даних лунали і в сторону державного застосунку "Дія".

Упродовж 18-19 червня було здійснено низку обшуків у різних регіонах України. За результатами – виявлено велику кількість файлів, що містять персональні дані громадян України, фрагменти баз даних державних, банківських та комерційних установ. Встановлено осіб, причетних до правопорушень.

Подробиці дивіться у сюжеті журналістки "5-го" Олени Рибінської:

Загалом протягом 10 днів проведення спецоперації залучили 400 працівників Нацполіції, провели 36 обшуків, оголошено підозри, затримано одну особу. Вилучені бази, дані про діяльність. У Мінцифри заявили, що працюють над захистом реєстрів, щоб унеможливити в майбутньому витоки даних.

Попередній матеріал
І тут не минулося без скандалу: чому правила вступу абітурієнтів з ОРДЛО і Криму обурили інших вступників
Наступний матеріал
IV засідання міжурядової українсько-угорської комісії: брифінг Кулеби та Сійярто
Loading...