Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

Денісова: 12 українських політв'язнів, утримуваних Кремлем, зараз у критичному стані

  Читайте по-русски
  Деякі з українців незаконно утримуються вже більш як 5 років поспіль

  На території Росії та тимчасово окупованого Криму досі незаконно утримуються 115 українських політв'язнів. Серед них є такі, що перебувають у місцях несвободи вже понад як 5 років поспіль.

  Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила на зустрічі з головою ОБСЄ, прем’єр-міністром, міністром європейських і закордонних справ Албанії Еді Рамою, йдеться на сторінці омбудсмена у Facebook.

  Також Денісова уточнила, що 86 осіб – це кримські татари, яким інкримінують "організацію діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації, організацію діяльності екстремістської організації, членство в забороненій у РФ організації "Хізб ут-Тахрір".

  Посадовець наголосила, що 12 незаконно утримуваних у РФ та анексованому Криму українців перебувають наразі у критичному стані, потребують термінового обстеження та надання медичної допомоги.

  Йдеться, зокрема, про Алімова Рефата, Аметова Ернеса, Вигівського Валентина, Джеппарова Арсена, Дудки Володимира, Карімова Аліма, Шумкова Олександра, Шура Віктора, які утримуються на території Російської Федерації, а також Абдулгазієва Тофіка, Гафарова Джеміля, Сулейманова Ескендера та Шейхалієва Рустема, які утримуються на тимчасово окупованій території АРК.

  "Закликала пана Раму, як чинного голову ОБСЄ… застосувати всі важелі впливу заради відновлення прав громадян України та якнайшвидшого повернення їх на Батьківщину живими. Також закликала посилити спільний тиск міжнародної спільноти на РФ, щоб нею виконувались норми міжнародного права, поважалися права і свободи людини і громадянина", – написала Денісова.

  Читайте також: "Зараження крові від укусів клопів": Денісова закликала терміново надати меддопомогу кримчанину в СІЗО у Криму 

  Попередній матеріал
  Зможуть контролювати Крим: НАТО взяв на озброєння нові безпілотники
  Наступний матеріал
  "Пекельна хоругва": Порошенко разом з дружиною та військовими переглянули фільм за мотивами твору Сашка Лірника
  Loading...