День радіотехнічних військ
День радіотехнічних військ 5 канал

День радіотехнічних військ: детально про "бійців невидимого фронту"

Під їхнім контролем – увесь повітряний простір над Україною та більш як сім тис. км державного кордону

Виявити та розпізнати повітряного ворога і попередити про нього військові підрозділи та спецслужби держави. Таку місію виконують радіотехнічні війська. Їх називають "бійцями невидимого фронту" і сьогодні в них – професійне свято.

На небезпеку в небі реагують вояки радіотехнічних військ. Серед них – Наталія Івахова, яка вже віддала службі майже чверть століття. Каже: "Радіотехнічні війська можна назвати очима нашого неба. Все, що бачимо – все відтворюємо тут. Інколи по дванадцять годин маємо вистояти – ведемо чергування"

Під їхнім контролем – увесь повітряний простір над Україною та більш як сім тис. км державного кордону. Якщо агресор вирішить атакувати з повітря – саме від радіотехніків залежить вчасне виявлення ворога. Техніка, яка допомагає стежити за небом – розробки ще 80-х років минулого століття, але, за словами вояків, працює бездоганно.

День радіотехнічних військ
День радіотехнічних військ5 канал

"Техніка працює боєздатно, особовий склад навчений. Все відновлюють вчасно. Запчастини постачають також вчасно", – запевняє командир військової частини Віталій Ковзун.

Зібрана радіолокаторами інформація надходить до командного пункту. Лише за цей рік підрозділи радіотехнічних військ зафіксували понад 30 тис. порушень повітряного простору держави та майже 20 випадків перетину кордону. Переважна більшість із них – над анексованим Кримом.

"Літальні апарати, як цивільні так і іншої авіації, можуть втратити орієнтування, в них може пропасти радіозв'язок. Їх виявляють, підіймається чергова ланка з визначеного аеродрому, в готовності також підрозділи зенітно-ракетних військ", – розповідає начальник прес-центру командування Повітряних сил ЗСУ Роман Юрчило.

Від початку війни на сході радіотехніки несуть постійне бойове чергування в зоні АТО – виявляють ворожі безпілотники та літаки. Олександр Полях – майже півроку стежив за повітряним простором окупованої частини Луганщини: "За роки АТО близько 700 військовослужбовців нашої частини виконували завдання в зоні АТО. На превеликий жаль, ми не всіх дочекалися вдома. Маємо три бойові втрати".

У День фахівців радіотехнічних військ військовослужбовці згадують про загиблих побратимів і мріють про мирне небо.

Євген Ходаско, Сніжана Юр'єва, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Париж-Дакар" на бронетехніці: навчання військ протиповітряної оборони ЗСУ – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Хто винен у тому, що Європа втомилася від України – ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе
Наступний матеріал
Єдиний такий на Луганщині: репортаж зі стратегічного "опорника" ЗСУ в Щасті
Loading...