День десантно-штурмових військ, десантники
День десантно-штурмових військ, десантники 5 канал

"Блакитні берети" були розстріляні під ДАП та Іловайськом": як змінились українські ВДВ

В Україні відзначають День десантника. Раніше його святкували 2 серпня разом із Росією, Білоруссю і Казахстаном. А тепер уперше відзначають 21 листопада на Святого Михаїла. В символіці цього роду військ об'єднали крила архангела Михаїла та його меч

Сьогодні на Михайлівській площі за участі Президента відбулися урочистості з нагоди свята. Там десантники змінили свої берети з блакитних на бордові, які є ознакою "крилатої піхоти" в країнах НАТО. А командувач нових Десантно-штурмових військ України отримав новий прапор із вишитим на ньому девізом "крилатої піхоти" – "Завжди перші!". 

Восьма ранку. На Михайлівській площі – групи десантників, які жваво спілкуються між собою. На головах у них усе ще традиційні блакитні берети, втім, уже за якусь годину цей символ ВДВ відійде у небуття. "Крилата піхота" дістане нову назву – Десантно-штурмові війська, та нові головні убори – бордового кольору.

"Двоякі враження, але я думаю, це правильне рішення. Старий берет збережу. Це пам'ять, і велика частина нашого життя", – каже військовий Олег.

Зміна кольору і назви легендарного атрибута: на такий крок головнокомандувач та керівництво ЗСУ зважилися в умовах гібридної війни. Блакитні берети, як символ радянських, а нині – ще й російських десантників, замінять бордові головні убори, які носить такий рід військ у країнах НАТО. Доречність цього кроку доводили не лише особовому складу десантних військ.

До Дня десантно-штурмових військ України на Михайлівській площі встановили експозицію, яка оповідає про історію цього виду військ в інших країнах. Зокрема, про бойові завдання американських десантників. Ще один стенд присвячений українській крилатій піхоті. Тут розповідається про історію бригад, вказані місця їхніх дислокацій та представлені шеврони.

День десантно-штурмових військ, десантники
День десантно-штурмових військ, десантники5 канал

Перший берет від Президента отримує командувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський. Після нього головні убори вручають іншим військовослужбовцям, яких на Михайлівській площі зібралося близько півтори сотні.

"Десантне братерство, символом якого вважали блакитний берет і тільник, було розстріляне російськими зайдами під Слов'янськом, в Донецькому аеропорту, біля Іловайська, Дебальцевого. І що відповіли б на це 469 убитих українських десантників, якби могли тільки воскреснути", – запитує Петро Порошенко.

За врученням беретів стежать військовослужбовці з інших країн. Британський військовий аташе, який на свято українських десантників прийшов у своєму власному бордовому береті, розповідає про його важливість.

Як минули урочистості – дивіться детальніше в сюжеті:

Петро Троць, Сергій Новіков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Безстрашний десант: як бійці ВДВ "знищують противника" прямо на воді – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нові обличчя ДПСУ: хто став до лав вартових кордону
Наступний матеріал
Президент підписав закон про пільги учасникам Майдану
Loading...