Безстрашні "морські котики": Україна відзначає День морської піхоти

Морська піхота фото Facebook / В'ячеслав Аброськін
Сьогодні, 16 листопада, в Україні відзначають День морської піхоти
  • Привітання перших осіб держави

Зі святом українських захисників вже привітав Президент Петро Порошенко.

"Сьогодні, у часи серйозних випробувань для нашої країни, морські піхотинці гідно виконують найскладніші бойові завдання та завжди сміливо і рішуче підтверджують гасло – "Вірний завжди!", – написав глава держави на сторінці у Facebook.

Також свої привітання висловив і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Безстрашні та відважні українські морпіхи відзначають сьогодні свято. Гасло морських піхотинців "Вірний завжди" ставить дуже високу планку перед нашими хлопцями, та вони мають достатньо мужності і професіоналізму, щоб відповідати йому! Вони успішно виконують найважчі та найскладніші бойові завдання та завжди йдуть в авангарді Військово-морських сил. Пишаюсь!" – зауважив очільник Кабміну на сторінці у Facebook.

  • Свято з чималим минулим

А ми нагадаємо, що офіційно відзначати свято почали лише три роки тому. Указ про його запровадження було підписано у березні 2014 року.

Тим часом зародження морської піхоти у сучасному розумінні цього слова відносять ще до часів Української держави Павла Скоропадського, а це 1918 рік. За майже столітню історію цей рід військ встиг проявити себе надзвичайно потужно. Особливо це стосується періоду незалежної України.

Так, днем створення морської піхоти сучасної України прийнято вважати 22 лютого 1992 року. Тоді в Севастополі один із найкращих батальйонів під командуванням Віталія Рожманова склав присягу на вірність українському народові. А вже за рік, після створення Військово-морських сил України, морпіхи почали активно вдосконалюватися, аби стати боєздатною одиницею у складі ЗСУ.

Facebook / Генштаб ЗСУ

  • Сучасні реалії

Анексія Криму та російська агресія на території України не могли не позначитися на складі ВМС ЗСУ. На жаль, після захоплення Кримського півострова російськими військами з двох батальйонів у понад 650 солдатів вірними Україні лишились зо дві сотні бійців.

Та складати рук українські захисники не хотіли, і того ж таки 2014 року рушили у зону АТО – боронити рубежі від ворога.

Нині українські морпіхи дислокуються в Миколаєві, Бердянську, Маріуполі та на Одещині. Вони запевняють: завжди напоготові. 

  • 12 фактів про українську морську піхоту

  • Трохи фото наостанок

 

Морпіхи в дії: як "мужні красені" свою силу демонструють – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Марія Бєляєва, 5.UA

Попередній матеріал
Серійне виробництво Ан-132 та "Антонов-Академія": як пройшов третій день Dubai Air Show
Наступний матеріал
Сотні обшуків та десятки затриманих: що відомо про справу "приватного кордону" на Закарпатті
Loading...