День праці в Україні: історія свята та його язичницькі корені

Святкують 1 травня у понад 140 країнах світу

День праці або ж День міжнародної солідарності трудящих відзначають і в Україні. Попри дискусії, які точаться останні декілька років довкола цієї дати, українці все ж мають вихідні. Про таке повідомляє "5 канал".

Святкують 1 травня в понад 140 країнах світу, втім, в Україні до цієї дати неоднозначне ставлення. Зокрема, через асоціації з комуністичним режимом Радянського союзу. Адже за часів СРСР це було одне з найважливіших свят. Тодішня влада влаштовувала багатотисячні демонстрації, прославляючи ідеї соціалізму та комунізму, що проходили під гаслом "Мир! Труд! Май!".

В інших країнах назви цього дня різняться: День весни, Свято весни і праці, День праці, Свято трудящих, День солідарності трудящих тощо. Ще 55 країн світу святкують День, що присвячений праці в інші дні року. Скажімо, у США його відзначають у перший понеділок вересня, а в Японії – 23 листопада. В Австралії "Восьмигодинний день" у різних штатах святкують у різні дні.

Додамо, що мало хто знає, але історія цього дня має давні язичницькі корені, і сягають стародавніх часів, коли люди поклонялися богині землі та родючості Майї. В міру того, як відбувалася християнізація суспільства ця традиція поступово зникала. Першотравень у новому вигляді, як День солідарності трудящих, відродився в кінці XIX століття в робітничому русі за свої права. З часом політична складова цього дня трансформувалася просто в яскраве свято весни і праці.

Сьогодні в Україні  відбудеться низка масових акцій. Зокрема, у центрі столиці профспілки та політичні сили лівого спрямування влаштують першотравневу демонстрацію "за права людей праці та підвищення соціальних гарантій".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Трюки по-народному: у Дніпрі нетривіально Масляну святкували – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Трухановому острові шукач скарбів "виловив" схрон з вибухівкою
Наступний матеріал
Порошенко: Дуже швидко стало зрозуміло, чим загрожує кожному українцю на окупованій території "русская весна" і "русский мир"

На Великдень у Києві продовжать роботу громадського транспорту – КМДА

Омине дві області: синоптики попереджають про пожежну небезпеку в Україні

Україна відзначає 100-річчя створення військово-морського флоту

Українська стрічка "Дякую" посіла друге місце на фестивалі туристичного кіно у Латвії

Відсьогодні і до 2 травня: рятувальники переходять на посилений режим

Боронять рубежі від часів УНР: Україна відзначила 100-річчя прикордонної служби