5 канал

Івана Купала у Пирогові: що робили кияни у музеї під відкритим небом

Дівчата плели вінки, а хлопці розпалювали ватру, аби кожен охочий міг перестрибнути купальський вогонь. У народі вірять, що він має особливу силу

В Україні святкують Івана Купала. Саме у ніч проти 7 липня, за давніми віруваннями, цвіте папороть, а дівчата намагаються дізнатись про свого судженого. Це одне зі свят, у якому тісно переплітаються християнські та язичницькі традиції, нагадує "5 канал". 

Напередодні перед заходом сонця кількасот киян зібралися у музеї під відкритим небом Пирогово. На Співочому полі їх зустріли головні дійові особи – сплетені з гілок Купала та Морени.

За слов'янською міфологією, Купало – це бог літнього сонцестояння, який був покровителем шлюбу, а Морена – старша русалка. Утім, біля цих опудал лише фотографувались, а більшість часу дівчата плели вінки із польових квітів, щоб згодом відпустити їх у вільне плавання.

Вогнище, вірування, вінки: як у Пирогово відзначали Івана Купала – фоторепортаж

Парубки юнкам не заважали, бо розпалювали величезну ватру, щоб кожен охочий міг перестрибнути купальський вогонь, який, за народними віруваннями, має особливу силу.

"За давньою традицією, щоб кохання було міцне, треба потрібно перестрибнути три рази. Якщо руки не роз'єдналися, то все буде добре", – розповідає учасниця святкування Вікторія.

"Любов надавала крила, тому стрибалось доволі легко", – каже учасник дійства Богдан. 

Попередній матеріал
"Захоплення міськради Полтави": як тренуються загони тероборони – відео
Наступний матеріал
Вишкіл "піджаків": як офіцери запасу згадують військові хитрощі – сюжет
Loading...