ООН nahnews.com.ua

Делегація підкомітету ООН отримала безперешкодний доступ до приміщень СБУ в усіх областях

  Предствники ООН завершили інспекцію приміщень СБУ – результатами задоволені

  Делегація ООН з попередження катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання отримала безперешкодний доступ до приміщень Служби безпеки в усіх областях. Про  повідомляє прес-центр СБУ.

  Як заявив голова делегації ООН Малкольм Еванс на підсумковій нараді за результатами візиту в Україну, помітний суттєвий прогрес, який відбувся в нашій державі з моменту попереднього візиту делегації у травні цього року.

  Окремо Еванс наголосив на високому рівні взаємодії зі Службою безпеки України. За його словами, делегація отримала безперешкодний і негайний доступ до усіх приміщень СБУ в різних регіонах країни, а також ознайомилася з документацією щодо роботи з особами, з якими проводяться процесуальні дії.

  Як стало відомо, співробітники СБУ передали главі делегації ООН оновлений інформаційний матеріал, який містить списки українських громадян, яких незаконно утримують представники так званих “ДНР” та ”ЛНР”, і тих, що вважаються зниклими безвісти. Крім того, були передані свідчення звільнених людей, які піддавались тортурам та насильно утримувалися на тимчасово непідконтрольній Україні території.

  Водночас, як зазначив Еванс, доступ до неконтрольованих українською владою територій все ще залишається проблемою. Зокрема в ООН наголосили, що у делегації виникли труднощі з вивченням стану утримання позбавлених волі осіб на цих територіях.

  Як повідомляється, за результатами зустрічі сторони досягли домовленостей щодо подальшої співпраці. 

  Нагадаємо, 5 вересня в Україну прибула делегація підкомітету ООН з недопущення катувань, триває інспекція.

  Як повідомлялося, раніше голова СБУ Василь Грицак наголосив, що у СБ України не існує "таємних в’язниць", а Служба діє виключно у правовому полі, як українському, так і міжнародному.

  Попередній матеріал
  "Євробачення 2017": Аласанія розповів, за якими критеріями не пройшли Дніпро та Одеса
  Наступний матеріал
  Успіх паралімпійців в Ріо: українці здобули "золото" та два "срібла"

  Делегація ООН перевірила приміщення СБУ на Донеччині

  В Україну прибула делегація підкомітету ООН з недопущення катувань, триває інспекція

  СБУ покаже представникам міжнародних організацій місця утримання затриманих

  У СБУ відреагували на інформацію про "таємну в'язницю" під Харковом