Деякі види птахів знайшли прихисток на водосховищі Хмельницької АЕС [відео]

  Майже два десятки видів пернатих знайшли порятунок від морозів на водосховищі Хмельницької АЕС. Температура води у штучному басейні + 14 градусів. Замість теплих країв птахи з північних регіонів України, Білорусі та Росії обрали місце зимівлі у селищі Нетішин.

  Сріблясті чайки, сірі чаплі широконоски  – загалом близько двох тисяч пернатих оселилися у  штучному басейні атомної станції. Зазвичай тут із року в рік зимували лише лебеді-шипуни. Цьогоріч, кажуть науковці, неабияке явище  - коли в одному місці зібралася така кількість птахів. До того ж  рідкісних.

  Ці птахи з північних регіонів України, Білорусі та Росії. Люті морози застали їх дорогою в теплі краї. Оселилися тут, призвичаїлися і до людей.

  Працівники АЕС несподіваним гостям раді. Птахи допомагають боротися з мушлею-дрейсеною, яка, обліплюючи турбіни, заважає їхньому швидкому охолодженню. Тож завдяки пернатим - атомники заощадили на очистці басейну. 

  Атомники сподіваються: птахи і наступної зими прилетять до Нетішина. Орнітологи ж запевняють: якщо пернаті одного разу облюбували собі місце, то і наступного разу намагаються туди повернутися.

  Марина Весела, Олекандр Майборода, Хмельниччина, 5 канал


  Попередній матеріал
  Померла Вітні Х`юстон
  Наступний матеріал
  Європа потерпає від небувалих холодів
  Теги: