Олександр Педан
Олександр Педан 5 канал

Чирлідинг і самбо в українських школах: як Педан популяризує фізкультуру серед дітей

Читайте по-русски
Фізкультура обмежується руховою активністю – діти після закінчення школи не мають стати професійними спортсменами, наголошує телеведучий

Щоб діти мали бажання займатися спортом на заняттях з фізкультури, їх необхідно зацікавити, вважає телеведучий та ініціатор спортивного руху JuniorZ Олександр Педан. Про це він розповів під час програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

"Діти хочуть займатися спортом, але саме таким спортом, який їм до вподоби. Який вони бачать на YouTube, який вони бачать у своїх стрічках у Instagram тощо. І найголовніше, щоб у них було право обирати", – наголосив Педан.

"Як оцінити дітей, різних за віком, різних за статтю, і різних за фізичними здібностями? Наприклад, період пубертату – 13-14 років? Змінити або скасувати нормативи – це дуже важко на теренах України, переписати нормативи, які не переписували вже 50 років", – зазначив телеведучий.

Педан наголошує, що необхідно змінити підхід і зробити так, щоб у школах дітям було легше складати нормативи. Зокрема, зацікавити дітей новими видами спорту.

"Я приїжджаю в місто регіонального значення – зазвичай це обласні центри", – розповідає Педан.

"Правдами-неправдами через департамент освіти ми збираємо всіх вчителів. Я привожу з собою команду однодумців – це професіонали, викладачі тих чи інших видів спорту. В нас їх вісім. Так сталося, що вони гендерно рівні, тобто можуть грати хлопчики і дівчатка разом", – говорить він.

"Ми вчителям показуємо, як викладати ці предмети. Я розповідаю їм теоретичну частину, показуємо їм весь інвентар тощо. Далі вони переодягаються, я з ними три-чотири години бігаю, і вони по пів години опановують кожен вид спорту", – розказує телеведучий.

Потім вчителі обирають, із яким видом спорту займатимуться із дітьми. Як повідомляють на сайті спортивного руху JuniorZ, у списку є такі види спорту: чирлідинг, петанк, хортинг, флорбол, бадмінтон, корфбол, регбі, сумо, фризбі, самбо та американський футбол. Проте, наголошує Педан, це не означає, що діти не зможуть займатися іншими видами спорту.

"Я даю можливість вчителю, окрім футболу, баскетболу і волейболу, вибрати те, що буде легко і зрозуміло дітям. І нове, сучасне, тому що серед дітей усе одно існує мода. Фризбі, диски фризбі – всі бачили в американських фільмах. Це так круто – діти теж це бачили", – розповідає шоумен.

"Фізкультура обмежується руховою активністю для дітей. Діти після закінчення школи не мають вийти професійними спортсменами з проблемами спини тощо. Діти мають рухатися під час занять фізкультури. А рухатися вони будуть тільки так, як вони це роблять на перерві – коли бігають один за одним, коли граються, коли в них є азарт. І оці всі ігри якраз дають змогу цим займатися в азарті", – підсумував Педан.

Дивіться повну версію програми: 

Дивіться також: В Україні обрали найкращого вчителя 2020 року – що про нього відомо

Попередній матеріал
Кривавий напад у Кривому Розі: зловмисника взяли під варту на 60 діб
Наступний матеріал
Нове карантинне зонування в Україні: що обмежили та чи дотримуються правил українці
Loading...