Дитина в інтернаті 5 канал

Чи потрібні в Україні інтернати: чому нинішня система калічить дитинство

Більше 100 тисяч українських дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на вихованні в інтернатних установах. Рішенням проблеми може стати поступове реформування всієї інтернатної системи України

За цілісного підходу держави до підтримки сім'ї можна забезпечити виховання всіх цих дітей в родині або в умовах, максимально наближених до сімейних. На державному рівні має працювати стратегія такого реформування і повністю відрегульована система захисту прав дитини. Про це в ефірі "5 каналу" заявила керівник суспільних програм Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик.

"Дуже багато зараз людей почали задавати питання – "От ви хочете закрити інтернатні заклади, що буде з тими 106 тисячами дітей?"... і таке інше. Я хочу наголосити на тому, що переважна частина стратегії (Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей – 5.ua) присвячена тому, що потрібно проводити прородинну політику, потрібно створювати соціально освітні послуги за місцем проживання дитини. Тобто основна мета деінституціалізації, це так називається, не закрити інтернатні заклади, а створити умови для попередження потрапляння дітей до них", – сказала Онуфрик.

"Ця реформа є насправді дуже складна, в першу чергу тому, що і громада, і держава, і суспільство, на жаль, не дуже добре розуміють, що це означає. Найбільший спротив ми очікуємо, і це вже видно, будуть чинити самі представники інтернатних закладів", – повідомила вона.

Крім того, Маріанна Онуфрик зазначила, що більшість дітей в інтернатних закладах – сімейні, соціальні сироти. Це діти, які мають батьків і які не можуть бути за законом усиновлені, але в своїй сім'ї вони не живуть. В інтернатах вони перебувають або через бідність батьків, або через якусь неспроможність за ними турбуватися: "Зі 106 тисяч дітей тільки 8% – сироти. Це великий міф про те, що в наших інтернатних закладах, інституціях виховуються діти-сироти. Насправді, 92% дітей мають біологічних батьків".

Нагадаємо, на Харківщині вчителька школи-інтернату намагалася продати дитину за $10 тис.

Попередній матеріал
Історичний день: Порошенко привітав Ан-132D із днем народження
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Підприємець і громадський діяч Валерій Пекар у ефірі "5 каналу"

У київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту

Резонансна історія однорічної сироти: що побачила комісія, яка навідалась у лікарню

Українські бійці доставили гуманітарну допомогу дітям-сиротам на Луганщині

Марина Порошенко запросила дітей-сиріт на прем'єру вистави "Микита Кожум’яка. Зимові пригоди"