Захист
Захист Shutterstock

Чи планують в Україні видавати COVID-паспорти – що розповіли в МОЗ

  Читайте по-русски
  Ляшко зазначив, що після появи вакцини деякі країни розглядають можливість вимагати COVID-паспорт замість нинішніх умов

  Питання можливого введення спеціальних паспортів, які можуть видаватися після вакцинації від COVID-19, перебуває на контролі, однак на сьогодні ще вивчається, чи може людина після вакцинації інфікувати інших. Про це "РБК-Україна" розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

  Чиновник повідомив, що більшість країн під час пандемії скористалися ст. 31 Міжнародних медико-санітарних правил і встановили додаткові вимоги для перетину кордону. В Україні, наприклад, вимагають поліс медичного страхування, яке покриває лікування від коронавірусної хвороби, а також пройти 14-денну ізоляцію або показати негативний ПЛР-тест.

  Ляшко зазначив, що після появи вакцини деякі країни розглядають можливість вимагати COVID-паспорт замість нинішніх умов.

  Він сказав: "В Україні це питання також на контролі, але поки не впроваджується, оскільки ми ще збираємо додаткову інформацію, яка гарантуватиме те, що вакцинована від COVID-19 особа більше не здатна інфікувати інших людей".

  Він також додав, що правила дозволяють видавати свідоцтво про вакцинацію тільки в тому випадку, коли використовується препарат, схвалений ВООЗ.

  "Тому ніяких "супутників" (російська вакцина "Супутник V" – ред.)", – наголосив Ляшко.

  Раніше повідомлялося, що паспорти вакцинації від коронавірусу запроваджує Данія. Такий документ необхідний для подорожей за кордон.

  Читайте також: У Великій Британії планують запровадити COVID-паспорти: що вони дадуть власникам

  Попередній матеріал
  США запровадили санкції проти Дубінського через втручання у вибори – подробиці
  Наступний матеріал
  В Індонезії ідентифікували першу жертву авіакатастрофи
  Loading...