president.gov.ua

Порошенко звернувся до українського народу: "Чорнобиль для України – це випробування"

  Президент взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку "Воїнам Чорнобиля" та меморіального кургану "Героям Чорнобиля"

  Петро Порошенко звернувся до українського народу у зв'язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, повідомляє прес-служба Президента

  Президент Петро Порошенко взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку "Воїнам Чорнобиля" та меморіального кургану "Героям Чорнобиля".
  Урочисті заходи відбулися у зв'язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
  У церемонії вшанування пам'яті воїнів та героїв Чорнобиля також взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, Перший Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, члени Уряду, народні депутати, ліквідатори аварії на ЧАЕС, родичи загиблих героїв Чорнобиля. Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
  Петро Порошенко також звернувся до українського народу:

  "Шановні співвітчизники!

  Сьогодні ми вклоняємося людям, які ціною свого життя та здоров’я захистили Україну і світ, вкотре згадуємо героїв, які першими стали на боротьбу з ядерною стихією. Ми також дякуємо усім, хто нині самовіддано працює у зоні відчуження над реалізацією унікальних проектів.

  Тридцять років тому героїчними зусиллями десятків тисяч фахівців було завершено титанічну роботу - збудовано саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, що зупинив поширення смертоносного опромінювання.

  Нещодавно відбулася надзвичайно важлива подія – завершено зведення за допомогою міжнародної спільноти нового конфайнменту на ЧАЕС, що гарантує безпеку на найближчі сто років.

  Але це лише один із етапів знешкодження наслідків аварії. Наступні завдання, що стоять перед державою, - демонтаж старого укриття та пошук прогресивних технологій поводження з розплавленими матеріалами.

  Чорнобиль для України - це біль та постійне випробування. Досі залишається багато актуальних проблем екологічного, медичного, соціально- економічного характеру.

  Попри фінансові труднощі, спричинені російською агресією та непростою економічною ситуацією, маємо бути постійно націлені на пошук шляхів посилення державної турботи про майже два мільйони наших громадян, які найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи.

  Дорогі учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

  Переконаний, що Український народ ніколи не забуде про ваш великий подвиг.

  Щира подяка вам і шана за жертовність, мужність та професіоналізм. Бажаю усім доброго здоров’я, миру та благополуччя. Слава Україні!"

  Як повідомляв 5.ua, 29 листопада 2016 року під час церемонії завершення процесу насування Арки на об’єкт "Укриття" Чорнобильської атомної електростанції Президент Петро Порошенко наголосив на тому, що Україна та світ повинні міцно тримати єдність і солідарність, щоб захистити світ від ядерної загрози.

  Попередній матеріал
  МОЗ: Від ускладнень грипу помер 60-річний чоловік
  Наступний матеріал
  Гройсман: У всіх уже в печінках сидять реформи, які розпочинаються і ніколи не завершуються

  Президент під час урочистостей на ЧАЕС: "Нехай всі бачать, що може Україна і світ, коли об'єднаються"

  "Yes, ми це зробили!": Арка над об'єктом "Укриття" ЧАЕС є найбільшою рухомою конструкцією у світі – Порошенко

  На ЧАЕС почали встановлення об’єкту "Укриття": термін експлуатації – 100 років

  Від зони відчуження до наукового плацдарму: як на ЧАЕС встановили нове укриття - відео

  Данська компанія хоче інвестувати в будівництво сонячних електростанцій у зоні відчуження ЧАЕС

  Саркофаг: над 4-м реактором ЧАЕС розпочато процес насування арки