Укриття ЧАЕС 5 канал

Саркофаг: над 4-м реактором ЧАЕС розпочато процес насування арки

14 листопада розпочався процес насування арки (новий безпечний конфайнмент, НБК) на об'єкт "Укриття" четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року

Новий саркофаг має 108 метрів у висоту, 257 метрів у довжину і 162 метри у ширину й важить 36 тисяч тонн. Його установка займе загалом близько 40 годин. Призначення арки – захист навколишнього середовища від радіоактивного випромінювання, а також забезпечення можливості розбирання конструкцій блоку і переміщення ядерних відходів.

У листопаді 2017 року планується ввести об'єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій. Проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років. Про це в ефірі "5 каналу" розповів радник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження ЧАЕС Сергій Парашин.

"Роботу дійсно було проведено велику, об'єкт хороший, зроблений якісно, ​​може трохи довше робилися, ніж було обіцяно, але тим не менше, якісна робота. Дві найбільші компанії французьких працювали, це BOUYGUES і Vinci – дуже великі французькі будівельні компанії, які добре проявили себе, треба віддати їм належне. Тому зараз арка наїжджає, ще рік буде процес завершення всіх інших робіт і рік в експлуатацію, і персонал ЧАЕС отримає її безпосередньо в розпорядження для подальших робіт через рік", – зазначив Парашин.

Міністерство екології опублікувало відео, на якому продемонстровано процес насування на 4-й енергоблок ЧАЕС арки.

Зазначимо, що для спорудження старого саркофагу – об'єкту "Укриття", використовувались крани з максимальною, на той час, вантажопідйомністю – 600 тонн. Для створення перекриття над зруйнованим реактором була дистанційно встановлена унікальна металічна балка. Довжина цього елементу майбутньої конструкції Саркофагу складає 70 метрів, висота 6, а вага – 147 тонн. Через розміри її назвали "Мамонт".

Попередній матеріал
В Авдіївці противник обстріляв бліндаж українських військових – є поранені
Наступний матеріал
Перемога чи якісно сплетена ілюзія: про що говорить перемога Трампа – аналіз
Теги:
Loading...

Арка нового безпечного конфайнменту на ЧАЕС вже добудована – заступник директора

"Найбільший сухопутний рухомий об'єкт": в Мінекології розповіли про зведення арки над ЧАЕС

"Під саркофагом": презентація документальної інсталяції до 30-річчя аварії на ЧАЕС

Аварія на ЧАЕС: спогади Олександрійських вертолітників-ліквідаторів