36-а бригада морпіхів
36-а бригада морпіхів 5 канал

"Чорні берети" повертаються з АТО: що розповідають захисники Водяного та Широкиного

З передових рубежів повернулися не всі морпіхи

"Чорні берети" після 8 гарячих місяців на фронті вийшли з передової. Перший батальйон 36-ї бригади морської піхоти стримував натиск ворога на Приморському напрямку неподалік Пікузів, Водяного та Широкиного. Тепер батальйон отримав постійну прописку в Маріуполі, передає кореспондент "5 каналу".

З передових рубежів повернулися не всі морпіхи. Пам'ять про загиблих побратими вшановували хвилиною мовчання.

Батальйон був сформований два роки тому в Миколаївській області. Частина офіцерів раніше служила в Криму. Першим бойовим залагодженням командування залишилося вкрай незадоволеним, згадує контр-адмірал Андрій Тарасов. Він каже, що відтоді багато чого змінилося.

"Я був керівником тих навчань, бачив, наскільки складності були, скільки проблем існувало на рівні підготовки і в злагодженості. Зараз це зовсім інший батальйон, і рівень підготовки його, я повторюю, дуже високий", – наголошує Тарасов.

За бойові подвиги морпіхи отримують державні нагороди. Їх понад двадцять – це відзнаки від Президента, Міноборони, командування ВМС.

Морпіх Сергій каже, ця нагорода омита кров'ю. Його було поранено під час відбиття однієї з атак російсько-терористичних військ поблизу Водяного. "Дуже серйозне ДРГ. Дві великі групи. Наче специ РФ. Утримали позиції та дали їм добряче", – згадує військовослужбовець 36-ї бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергій.

Після повернення з фронту батальйон морпіхів отримав маріупольську прописку. Тепер підрозділ дислокується у будівлі колишнього профілакторію, який переобладнали спеціально під потреби військових.

Чим займатимуться захисники у Маріуполі та чи планують повертатися на передову – дивіться у сюжеті:

 

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

25-річниця Військово-Морських Силах ЗСУ: Як святкували в Одесі – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Всесвітньовідомий бренд відзняв рекламу в метро Києва – відео
Наступний матеріал
"Медичне ралі": як екіпажі "швидкої" з Литви, України та Казахстану за першість змагались
Loading...