pixabay.com

Чому криза в житті – це не завжди погано, та як навчитися її використовувати

Психотерапевт Ігор Погодін у програмі "Час: Online" на "5 каналі" розповів про симптоми кризи середнього віку, та чи потрібно з нею боротися, і порадив, як звільнитися від щоденного стресу

Щодня ми переживаємо стрес на роботі, в сім'ї, конфліктуємо із колегами, друзями та рідними. Всі ці проблеми часто накопичуються, і ми з ними вже не можемо впоратися. Відповідно, за цим ідуть нервові зриви та нагромадження ще більших проблем. Пропонуємо вам поради на щодень від психотерапевта Ігора Погодіна, як упоратися із стресом.

Якщо у вас проблеми на роботі, то такий стрес знімається звичайним реагуванням. Наприклад, у Києві є студія "Шандарашка", де вам видають окуляри, костюм і набір посуду. "Дивишся у стіну, називаєш ім'я цього негідника, наприклад, свого боса і кидаєш у нього, і стає легше. Можна ще піти до спортзалу, побити мішок боксерський, можна пробігти велику дистанцію, і стрес частково буде знятий", – каже психотерапевт.

Втім, Ігор Погодін зазначає: проблема полягає в тому, що конфлікт, який лежить в основі стресу, через якийсь час повернеться. І від нього знову треба буде позбавитися. У будь-якому разі, якщо у вас є можливість висловити близьким почуття, які у вас накопичилися, – це буде гарною профілактикою.

Інша ситуація, коли у вас в житті справді розпочалася чорна смуга: робота, на якій працюєш 20 років, уже не цікава, нічого не виходить зробити нового, в сексуальному житті немає прогресу, з дітьми не можете налагодити контакт, і вас постійно викликають на батьківські збори. Ігор Погодін каже, що такі проблеми виникають у середньому віці (криза 30-45 років), і тут уже "жилетка ближнього" не допоможе. В такому разі треба звертатися по допомогу до психотерапевта.

Експерт закликає – стрес долати треба, втім, не варто боротися із кризою: "Ми живемо зараз у такій культурі, коли боротьба стала популярною. За щастя треба боротися, за сім'ю боротися. Коли жінка і чоловік терплять одне одного заради дітей, а діти вже хапаються за голови і думають, що нехай вони краще розведуться. Мені здається, що криза – це процес, з яким не треба боротися, крім того, його треба уважно слухати і дати можливість йому жити".

Психотерапевт каже, що криза – це те, до чого ви звикли, і те, з чим ви стикнулися, просто відрізняються одне від одного. Спеціаліст радить: якщо вам страшно чи соромно, то треба говорити про свої емоції, наприклад, про зміни, які у вас можуть бути в житті. Головне, не тримати всі проблеми всередині і не залишатися з ними наодинці.

Повну версію розмови дивіться тут:

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Де найбільший відсоток розлучень, та в чому насправді секрет сімейного щастя
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – завершено

"ЗА ЧАЙ.COM": грузинський режисер українського фільму "Червоний" Заза Буадзе на "5 каналі"

Кендзьор: Уроки від Ліни Костенко, про які не варто забувати

Аваков про справу Марківа: закликає італійський суд уникати некоректних тлумачень

До другого липня: апеляційний суд залишив Рубана під вартою

Світлана Лобода народила другу дитину

Терористи зі 152-мм артилерії обстріляли медичні диспансери Торецька