5.ua

Чільники Люстраційного комітету і Ради суддів пояснили розгін з’їзду у ВСУ

  Громадські активісти зірвали позачерговий з'їзд суддів, на якому делегати мали обрати чотирьох суддів Конституційного суду. Протестувальники спочатку блокували ворота, щоб не пропустити делегатів, однак півсотні суддів підійшли до палацу через інший вхід, частина з них зайшла до приміщення.

  Побачивши таке, кілька активістів, які назвалися представниками "Правого сектору" й Самооборони, перелізли через паркан і почали виводити суддів із приміщення та блокувати вхід з іншого боку двору. Решта мітингувальників, які на той час уже зайшли на подвір'я Верховного суду, утворили живий коридор на виході з приміщення установи. Ним під вигуки "Ганьба" і "Люстрація" самооборонці вивели тих делегатів, які встигли зайти. Згодом чільник Люстраційного комітету Єгор Соболєв заявив, що з'їзд суддів сьогодні не відбудеться.

  Голова Люстраційного комітету пояснив події наступним чином: "Всіх суддів, які замість того, щоб подати заяву про відставку, намагалися, як бандюки, зібратися і знову проголосити себе суддівською владою – всіх мирно вивели без будь-яких провокацій, без будь-яких побиттів усі вони залишили приміщення. Там тепер сотня Самооборони, яка гарантує порядок, це погоджено з головою Верховного суду".

  У свою чергу, голова Ради суддів України Василь Онопенко наголосив: "Рішення, які будуть прийняті сьогодні навіть на Володимирському базарі чи на Бесарабці оцим зборищем – будуть нелегітимні. Нелегітимні!"

  Попередній матеріал
  СБУ затримала росіянина, координатора сепаратистів
  Наступний матеріал
  Мінфін хоче дозволити вишам піднімати плату за навчання