Чи винні в катастрофі у Скнилові генерали - вирішує суд

  Чи винні в авіакатастрофі у Скнилові військові генерали - на це питання намагається відповісти військовий апеляційний суд центрального регіону. Обвинувачують організаторів авіашоу - Віктора Стрельникова, Олександра Волошенка, Володимира Алєксєєва і Сергія Онищенка. Слухання розпочалися у Києві наприкінці лютого. У березні відбулися виїздні суду у Львові. Тепер справу знову розглядають у столиці.
  Дочка, зять і дві маленькі внучки. Усі молоді, красиві, радіють життю. Тепер ця фотографія у рамці - усе, що лишилося Світлані Атаманюк від щасливого минулого. Вона возить цю світлину на всі судові засідання. Потерпіла каже, що вже не може спілкуватися з пресою, а поза камерою у виразах не церемониться. Різкі слова - на адресу генералів у промовах багатьох потерпілих у цій справі.

  Ця жінка втратила невістку і одного з трьох онуків. Вона з сином Сергієм також намагається не пропустити жодного судового засідання. Цього разу до Києва з кількасот потерпілих приїхали лише восьмеро. Для їхніх рідних 27 липня 2002-року авіашоу стало останнім днем життя. А за п"ять років після трагедії, в результаті якої  77 загинули людей, всі крапки над і не розставлено. тому потерпілі ловлять кожне слово із висновку слідчої комісії, який зачитує суддя.

  Одне з ключових і суперечливих питань слідства - чи літав винищувач Су-27 над глядачами. Чисельні свідки заявляють - літак маневрував просто над їхніми головами. Потерпілі вважають, що саме це спричинило таку велику кількість жертв - 77 людей, з яких 28 - діти. Колишній командувач ВПС це категорично заперечує.

  Ще шістьом особам, зокрема і льотчикам Су-27, який упав на глядачів, суд виніс вирок ще влітку 2005 року. Вони отримали від 4-ьох до 14 років позбавлення волі. Втім, нині за ґратами залишається лише пілот Володимир Топонар. П`ятьом іншим ув"зненим  скоротили терміни, а одного з них Віктор Ющенко помилував.

  Наталія Жижко, Андрій Верстюк, 5 канал
  Попередній матеріал
  У США вручили Пулітцерівську премію (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Друзі вбитого в Іраку оператора Тараса Процюка вимагають від США компенсації
  Теги: