Через кризу у Дніпропетровську закрили Палац культури (РЕПОРТАЖ)

  У Дніпропетровську закрили Палац культури ім. Леніна - один із найстаріших мистецьких закладів у місті. Трубний завод, якому належить будівля - не може його утримувати, тож усіх працівників звільнили, а понад триста їхніх вихованців, які весь вільний час проводили у палаці, - залишилися без місця для занять.
  Палацу культури ім. Леніна нещодавно виповнилося 50. Тут не одне покоління вчилося співати й танцювати. Також у Будинку культури діяла найстаріша у місті театральна студія "Чародії", якій уже понад 100 років. Сьогодні на дверях будівлі - замок. Батьки вихованців близькі до паніки. Кажуть - мистецтво забирало майже увесь вільний час дітей. Тож нині навіть не знають, що буде з їхніми чадами.

  Катерина Котова, мама артиста народного театру "Чародій": "Они будут просто извините меня, сидеть перед телевизором и ничего не делать, здесь они чему-то учаться и учаться не просто, они учаться тому, что красиво".

  Артем Арутюнов, батько артиста народного театру "Чародій": "Дети хотят учиться, получить образование, приобщиться к культуре, искусство должно быть вечно!"

  Представники трубного заводу відмовилися зустрічатися з журналістами, а працівникам Палацу культури пояснили, що в умовах економічної кризи утримувати будівлю їм не вигідно. Як і платити гроші керівникам гуртків. Тож - усіх звільнили.

  Олег Климентьєв, режисер народного театру "Чародії": "Завод ничего не предложил, но мы уже сами будем своими путями искать, где нам быть и что нам делать, естественно, вы понимаете прекрасно, что ноябрь – месяц не из легких и не из лучших".

  Українське законодавство не визнає будинки культури соціальними об`єктами, що мають переходити на баланс міста, як дитсадки та школи. Тож Фонд держмайна вже виставив будівлю на торги. Однак на те, щоби викупити її, у міської влади грошей немає. Єдине, чим можна допомогти, кажуть у регіональному відділенні Фонду, - максимум на 5 років продовжити життя палацу. 

  Олександр Молчанов, начальник регіонального відділення Фонду держмайна України: "Любой собственник, который появится, купит этот многострадальный объект, он вынужден будет использовать его как дом культуры, и мы это будем контролировать".

  Тим часом колишнє вже керівництво палацу нарікає - будівлю не ремонтували більш як півтора десятка років, тож відсутність дбайливого хазяїна може призвести до непередбачуваних наслідків.

  Тамара Журавльова, директор будинку культури ВАТ Дніпропетровського трубного заводу: "Если город нас не возьмет, то я не знаю, мне кажется, что просто жалко и детей и здание. Оно просто рассыпется".

  І доки доля будівлі - під питанням, творчі колективи Палацу культури  продовжують збиратися разом. Але вже на вулиці, ненадовго і з однією метою - обміркувати, як і де займатися далі.

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.55Мб)
  Попередній матеріал
  Масові протести представників Алеві у Туреччині
  Наступний матеріал
  Подвійний теракт у Багдаді - 28 людей загинули
  Теги:
  Loading...