Вакцинація
Вакцинація 5 канал / Час. Підсумки тижня

Через карантинні обмеження: мешканці будинку відпочинку для незрячих не можуть повернутися додому – подорбиці

Читайте по-русски
Пенсіонери бояться вакцинуватися та не мають грошей на ПЛР-тести

У заручниках карантину. Мешканці будинку відпочинку для незрячих на Київщині не можуть повернутися додому через нові правила перевезень. Вакцинованих там одиниці, а грошей на ПЛР-тести пенсіонери не мають. Керівництво будинку намагається вирішити проблему з місцевою райдержадміністрацією. Як це пояснюють у МОЗ – питала журналістка "5 каналу" Катерина Ментус. 

Ось це єдиний будинок відпочинку для незрячих людей в Україні. Розміщений він під Києвом. Нещодавно на оздоровлення сюди приїхали понад 80 людей з усієї країни. Заїхати – заїхали, а от повернутися додому тепер не можуть.

Від четверга міжобласні перевезення доступні лише вакцинованим або за наявності негативного ПЛР-тесту. Але лише одиниці з тих, хто сюди приїхав, мають щеплення від ковіду. Пані Марія приїхала до будинку відпочинку з Рівного. Розповідає: вакцинуватися – боїться, а тестування дороге. Як дістатися додому – й гадки немає.

"Як мені дістатися додому? Як? Ми збиралися маршруткою раніше їхати, як тепер я сяду в маршрутку? Мене посадять чи не посадять в Києві? У мене багато болячок, і я не знаю, можна мені робити цю вакцину чи ні. Я не знаю, дасть вона мені користь чи навпаки", – розповідає відвідувачка будинку відпочинку Марія Андрущенко.

Валентина Василівна з Ніжина сюди приїхала з чоловіком. Квитки додому купили ще на початку поїздки до санаторію. Жінка каже: боїться вакцинуватися, бо нещодавно перенесла операцію, а зробити тест на COVID пенсія не дозволяє.

"Я на суботу взяла квитки вже їхати, а як ми будемо їхати – ми не вакциновані, як я можу тут провакцинуватися? По-перше, у мене операція була, я боюся, а як мені прийдеться їхати з чоловіком? У нас обох перша група. Як ми будемо їхати – я не знаю", – каже відвідувачка будинку відпочинку Валентина Вірьовка.

Будинок відпочинку звернувся по допомогу до чиновників.

"Ми зверталися в наше Міністерство охорони здоров'я, також в нашу Фастівську райдержадміністрацію, отримали деякі відповіді, що тільки вакцинуватися або робити тест. Також внесли таку пропозицію, щоб приїхала до нас мобільна бригада і на місці людей провакцинувала. Пройти вакцинацію люди відмовляються, бо вони похилого віку й дуже багато супутніх захворювань, люди бояться", – пояснює директорка Боярського будинку відпочинку Українського товариства сліпих Тетяна Маташ.

У Міністерстві охорони здоров'я "5 каналу" відповіли, що про цю проблему чують уперше. Кажуть: жодних звернень до Міністерства не надходило, а обмеження були анонсовані заздалегідь, тож був час підготуватися. Пропонують владнати проблему кількома способами: один з яких – замовити мобільну бригаду та провести масову вакцинацію людей.

"У цих громадян, які перебувають у цьому будинку відпочинку, є абсолютні протипоказання до вакцинації. Керівник закладу може звернутися до обласного департаменту охорони здоров'я і через територіальний центр по контролю з профілактики хвороб організувати їм безкоштовне ПЛР-тестування або тестування експрес-тестом на антиген", – розповідає директорка Директорату громадського здоров'я та профілактики захворювань Ірина Руденко.

У будинку відпочинку все ще чекають офіційних рекомендацій. Кажуть: залишити людей не можуть, бо за тиждень до них прибуває наступна група відпочивальників. 

Катерина Ментус, Олена Рибінська, Артур Волосов,"5 канал"

Як повідомляв 5.UA, Кабмін затвердив нові правила міжобласних пасажирських перевезень, які почнуть діяти з 21 жовтня 2021 року.

У Міністерстві охорони здоров'я не виключають розширення "червоної" зони карантину найближчим часом. 

Нагадаємо, у регіонах, які потрапили до "червоної" зони карантину, заклади освіти зможуть працювати, лише якщо всі працівники повністю вакциновані.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Кейс зрадника Азарова і нові газові угоди Голобородька – "Час Ч"
Наступний матеріал
Співав бійцям під ворожим вогнем: невідомий Riffmaster – "Таємниці війни"
Loading...
У Тернопільській області посилили карантин – які обмеження почали діяти

У Тернопільській області посилили карантин – які обмеження почали діяти

Проїзд у потягах лише за COVID-сертифікатами: у МОЗ пояснили, чи поширюватимуться обмеження на дітей

Проїзд у потягах лише за COVID-сертифікатами: у МОЗ пояснили, чи поширюватимуться обмеження на дітей

У Львові відкрили новий центр вакцинації від COVID-19 – просто у приміщенні залізничного вокзалу

У Львові відкрили новий центр вакцинації від COVID-19 – просто у приміщенні залізничного вокзалу

В Україні вперше одразу два добові антирекорди за весь час пандемії – за кількістю захворілих на COVID-19 і померлих

В Україні вперше одразу два добові антирекорди за весь час пандемії – за кількістю захворілих на COVID-19 і померлих

У 10% працівників їдалень у закладах освіти виявили стафілокок

У 10% працівників їдалень у закладах освіти виявили стафілокок

У реанімаціях Києва 40% пацієнтів, які хворі на COVID-19, помирають – ЗМІ

У реанімаціях Києва 40% пацієнтів, які хворі на COVID-19, помирають – ЗМІ