Гончарівськ 5.ua

Через брак коштів у військовому вишколі відмовили 700 резервістам

Керівництво каже, що на навчання потрапили лише представники найпотрібніших спеціалізацій

На військовому полігоні у Гончарівському на Чернігівщині тривають навчальні збори запасу 1-ї окремої гвардійської танкової бригади. Резервістів покликали, але взяти всіх не змогли через брак фінансування.

Минулого тижня викликали 1 800 резервістів, з яких 700 відправили додому через нестачу коштів. Керівництво військ оперативного командування "Північ", каже, що такі гроші не закладені у бюджет. Тож на навчання взяли лише представників найпотрібніших спеціалізацій.

Утім, резервісти не одразу поїхали додому. Вони залишилися неподалік полігону, почали вживати алкоголь та влаштовувати бійки. Ті ж, хто потрапив на навчання, відпрацьовували оборону та контратаку, вчилися використовувати важку і реактивну артилерію, танки та авіацію.

Як стало відомо, екіпажі укомплектували змішаними групами. Військовослужбовці Збройних Сил допомагали резервістам не втрачати хватки у штучно створених бойових умовах. За словами командира взводу, завдання резервістів – прив'язка на позиції, контроль, наведення. Цьому і вчили бійців запасу.

"Завдяки волонтерам є сучасні прилади. (Вони – 5.ua) допомагають наводити, скорочувати час до мінімуму, тому я вважаю, що тут робота на дуже високому рівні", - зазначає командир бригади.

Він додає: "Якщо нам держава виділить кошти, і якщо на збори було б виділено коштів на 1800 (військових), ми б забрали всіх 1800, але ми забрали лише тих, які відзначаються боєздатністю. Мені треба було забрати оператора "Тунгуски" (зенітний ракетно-гарматний комплекс), а не стрілка-автоматника".

За словами командира, "на піхоту фінансових ресурсів не було передбачено. Було б ресурсів на 1800, ніхто додому не поїхав. Залишились би на зборах".

Як повідомляєтсья, навчання на Гончарівському полігоні триватимуть до 23 червня.

 

Попередній матеріал
ЗМІ оприлюднили список затриманих у справі Онищенка
Наступний матеріал
Комісія Україна-НАТО у Варшаві затвердить комплексний пакет допомоги Києву – представник Альянсу

У Польщі завершилися військові навчання "Анаконда-2016"

Врятувати життя: під час затишшя на фронті проходять медичні навчання

Львівські десантники провели денні та нічні стрільби на навчаннях НАТО "Анаконда-2016"

Вінницькі контрактники ЗСУ пройдуть вишкіл на Львівщині