5 канал

Через акцію в залі суду засідання у справі розгону "Євромайдану" беркутівцями перенесли

Зірвано засідання Святошинського райсуду, у якому слухають справу про масові вбивства Героїв Небесної сотні на Інститутській 20 лютого 2014 року. В судовій залі влаштували акцію, і головуючий суддя оголосив перерву до 17 січня

17 січня продовжать розглядати епізод щодо вбивства Героя України Устима Голоднюка. Батько Устима, якого вбили пострілом у голову вранці 20 лютого на вулиці Інститутській, приїхав до столичного суду свідчити. Розповів – Устим долучився до Революції Гідності ще в листопаді 2013 року, був одним із побитих під час розгону студентів на Майдані і не піддавався на вмовляння батьків залишити протест. Тож Володимир Голоднюк в ніч на 20 лютого приїхав на Майдан, щоб бути поруч із сином. Згадує, того ранку спілкувався з Устимом телефоном, сам був в епіцентрі подій – на Інститутській, але сина не бачив.

"Він у певний період часу був біля Жовтневого – десь година 9:25 - 9:29 і вже подальше його переміщення я дізнався з відеороликів. Він перейшов на вулицю Інститутську і орієнтовно по часу в 9:59 був убитий", – розповів батько Устима.

Володимир Голоднюк передивився чимало відео та фотографій тих подій, хоча сам був за кілька десятків метрів від сина – біля снігової барикади. Утім, його не бачив. Запевняє, що зброї і злих намірів у його сина не було. Устим витягав убитих з Інститутської, і сам загинув, коли повернувся втретє.

"Куля пробила голубий шолом, який на ньому був, на виході просто вийшла над бровою. Єдине, що видно на відео, що він просто намагався комусь надати допомогу, у нього в руках не було зброї", – додав Володимир.

Те, що відбулося того ранку на Інститутській, Володимир Голоднюк називає розстрілом. Засвідчив, бачив за бетонною барикадою озброєних людей у темній формі, які стріляли з автоматів та снайперських гвинтівок. Утім, дослідити відеоматеріали суд на засіданні не зміг. Під час перерви у судовій залі почалася акція.

"Інсценували поранених майданівців, щоб нагадати суду, що дуже багато поранених є, родичів загиблих, які пам’ятають, хто вбивав людей, мирних протестуючих, про те, що громадськість не задоволена перебігом процесу, що вже занадто затягнулися ці засідання", – зазначив активіст Маркіян Яценяк.

Після перерви засідання так і не поновилося. Суддя вирішив оголосити перерву на тиждень. Причина – конвой не може забезпечити захист обвинувачених екс-беркутівців. І наголосив – затягують справу саме такі акції.

"Це є пряме заважання ходу судового процесу, який триває в робочому режимі. Жодна сторона не зірвала жодного разу процесу. Завдяки таким перфоменсам ми вже втратили 4-й судовий день", - наголосив суддя Сергій Дячук.

Батько Устима Голоднюка, який спеціально приїхав до Києва, акцією теж не вдоволений.

"Звичайно, мені б хотілося, щоб сьогодні судове засідання закінчилося по-іншому. Я хотів, щоб було розглянуто всі докази, які представляє обвинувачення, і щоб в цих доказах ми поставили крапку. Акції потрібні, але сьогоднішня акція була проведена стратегічно неправильно", – додав Володимир Голоднюк.

Наступного засідання, 17 січня, планують почати досліджувати відеоматеріали та каску, у якій був Устим Голоднюк.

Ксенія Дворнікова, Дмитро Демешев, Богдан Кальченко, "5 канал".

Попередній матеріал
Військові медики: Кількість поранених на Луганщині може сягнути передсвяткового рівня
Наступний матеріал
"Провокація, спланована третьою силою": Правоохоронці відкрили кримінальне провадження через пошкодження пам'ятника на Львівщині
Теги:
Loading...
Волонтер розповів, що до 80% "екс-беркутівців" продовжують працювати у поліції

Волонтер розповів, що до 80% "екс-беркутівців" продовжують працювати у поліції

Маселко: Адвокати екс-"беркутівців" – захисники минулої влади, а не колишніх спецпризначенців

Маселко: Адвокати екс-"беркутівців" – захисники минулої влади, а не колишніх спецпризначенців

Журналіст розповів, як під час розгону майданцівців "беркутівці" ударом кийка зламали руку пенсіонерці

Журналіст розповів, як під час розгону майданцівців "беркутівці" ударом кийка зламали руку пенсіонерці

Активісти заблокували залу суду у справі розгону "Євромайдану" беркутівцями

Активісти заблокували залу суду у справі розгону "Євромайдану" беркутівцями