5 канал

Бутусов про відпочинок можновладців у Куршевелі: "На них коронавірус прилетів до Києва"

  Читайте по-русски
  Більшість із них наразі перебувають в Олександрівській лікарні Києва

  Група політичних діячів та чиновників з України святкувала 8 березня в Куршевелі й, імовірно, заразилася там коронавірусом. Про це написав у Facebook головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

  "8 березня 2020 року, в міжнародний жіночий день, кілька груп дуже заможних людей, включаючи високопоставлених державних діячів України, доларових мультимільйонерів і навіть мільярдерів (ви не помилилися) з України та Росії, зібралися веселими компаніями на знаменитому французькому курорті Куршевель, який так любить наш бомонд," – зазначив він.

  За його словами, якби вони перед вильотом подивилися джерела зараження, то побачили б, що лижні курорти Італії, Австрії, Франції, Німеччини стали для коронавірусу основними хабами. 

  "З української сторони в складі кількох груп у Куршевель літали мільярдер Валерій Хорошковський (друг президента Володимира Зеленського), мультимільйонер (можливо, вже й мільярдер) Віталій Хомутиннік, заступник голови Харківської облради Володимир Скоробагач, суддя Господарського суду Києва Вікторія Джарти, народний депутат Сергій Шахов. Також був у Куршевелі один із найбагатших українських адвокатів і землевласників – ексглава ОП Андрій Богдан та інші. Вони проводили час у кількох компаніях, але більшість зустрічалася один з одним на різних майданчиках Куршевеля. Хорошковський, наскільки відомо, проводив час у своєму невеликому колу," – наголосив Бутусов.

  Саме ці кілька груп українських багатіїв, першими завезли коронавірус до Києва, додав він.

  "Одна з груп із 16 українців захворіла в повному складі, більшість тусовщиків лежать тепер в Олександрівці в сусідніх боксах. Ось це доля! Ті, хто давно вже звик лікуватися в кращих закордонних клініках раптово опинилися змушені лікуватися там же, де лікуються прості смертні, які не знають слова "Куршевель". Але це сталося не відразу. На свою біду і на біду своїх контактерів, куршевельці спробували спочатку приховати хворобу, перележати ускладнення вдома, щоб не привертати до себе увагу і уникнути розголосу", – уточнив журналіст.

  На його думку, спроба уникнути українських лікарень і розголосу в ЗМІ виявилася дуже небезпечною помилкою, яка сприяла поширенню інфекції серед багатьох українських політиків, бізнесменів, членів уряду і депутатів парламенту.

  "Після перших ознак нездужання "куршевельці" почали звертатися до приватних клінік. Так, першою зробила аналізи в Києві на коронавірус компанія "Євролаб", і тести виявилися позитивними. Стало відомо й про зараження вірусом росіян із цієї компанії. Але "Євролаб" не поставив до відома владу країни, тим самим не дозволив державі вжити негайних заходів, піддав небезпеці здоров'я і життя тих громадян, хто продовжував контактувати з хворими або не самоізолювався після контакту. "Євролаб" направив аналізи до Німеччини в клініку "Шаріте". І тільки через три дні, коли німці зробили висновок і підтвердили коронавірус у зіркових клієнтів, влада України отримали інформацію, при цьому повідомлення владі направила саме німецька клініка," – підкреслив Бутусов.

  Зазначимо, що допис Юрія Бутусова прокоментував, зокрема, й колишній глава ОП Андрій Богдан, який висловився вельми лаконічно: "Брехня".

  Нагадаємо, за останню добу кількість заражених коронавірусом в Україні сягнула 113 осіб.

  Попередній матеріал
  Верховна Рада перенесла позачергове засідання – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Режим надзвичайної ситуації в Україні: МОЗ ініціює обов'язкове обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19
  Loading...

  Поліція заблокувала 6 сіл на Тернопільщині

  У Запоріжжі запроваджують надзвичайну ситуацію

  В Одеському медуніверситеті прокоментували закриття клініки з апаратами ШВЛ

  Карантинні збитки: кого в Україні найбільше "накриє" шторм коронавірусу

  Надзвичайний стан не допоможе приборкати епідемію – Сюмар

  Епідемія коронавірусу: Дніпропетровщина оголосила режим надзвичайної ситуації