Скріншот відео

Боротьба санінструктора "Айдару" із розсіяним склерозом: анонімний боєць допоміг придбати 2 дози ліків, але потрібно ще 4

Катерина – вражена, каже, що зневірилася, тільки-но дізналася про діагноз

Анонімна допомога. Кілька тижнів тому 26-річна демобілізована санінструктор батальйону "Айдар" звернулася до небайдужих по допомогу. Дівчину спіткала страшна хвороба – розсіяний склероз, який менш як за рік скував її тіло. На лікування потрібно було понад мільйон гривень і частина суми знайшлася. Її надав військовослужбовець, який не захотів називати своє ім'я. Повної суми ще не має, проте перші дві дози препарату, який забезпечить лікування на півроку, – вже забезпечені. Про людську небайдужість – Вікторія Ковальова.

Ранок понеділка. 26-річна Катерина Стандартюк ще не знає про те, що бойові побратими знайшли необхідні для неї ліки і готові везти їх із Сєверодонецька до Вінниці. Там демобілізована санінструктор батальйону "Айдар" має пройти курс лікування від розсіяного склерозу.

Лікарі виявили в дівчини розсіяний склероз близько року тому. Далися взнаки нервові навантаження ще на початку бойових дій у 2014-му. Зупинити розвиток хвороби може єдиний препарат, курс лікування яким коштує понад мільйон гривень.

"Великі надії на той препарат, що далі я більш-менш буду жити і не чекати щодня нових симптомів", – ділиться Катерина.

Дівчина звернулася по допомогу до побратимів і волонтерів. З необхідної суми – більш як мільйону гривень – на ліки вдалося зібрати близько ста тисяч. Але цього не вистачить навіть на один флакон препарату. А всього потрібно шість флаконів. Дізнавшись про історію Катерини, анонімно взявся допомогти колишній військовослужбовць.

"Ця людина, яка взялася нам допомогти, вона сама теж воювала в АТО. Він не захотів себе називати. Домовилися вже, де будуть капати, і з лікарем домовилися. І ось ми виїжджаємо терміново до Вінниці, бо в середу в нас уже буде перший етап боротьби з хворобою", – пояснює військовослужбовець 24-го штурмового батальйону "Айдар" ЗСУ Євгенія Шпак.

Катерина – вражена. Каже, що зневірилася, тільки-но дізналася про діагноз. Зараз добрі люди повертають її до життя.

"Досі, в принципі, не віриться. Я дуже хвилююся! І рада!" – каже дівчина.

Поспіхом збирає речі і вирушає до Вінниці.

У середу, 3 вересня, Катерина прибула до Вінницької неврологічної лікарні.

"Приїхала пацієнтка Катерина Юріївна, яка отримуватиме сьогодні першу ін'єкцію препарату "Окреус". Цей препарат на сьогодні найефективніший для лікування цієї хвороби, існуючі препарати були менш ефективні приблизно утричі. Тобто він ("Окреус" – 5.UA) допомагає пацієнтам більше, ніж у 90% випадків", – розповів лікар Вінницької обласної психоневрологічної лікарні Андрій Костюченко.

Лікарі кажуть, що після завершення лікування Катерина повернеться до повноцінного життя. Нині дівчина отримала від благодійників дві з шести необхідних доз препарату. Їх вистачить на півроку. Рідний підрозділ продовжує шукати кошти для завершення курсу лікування.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Якщо ви маєте змогу допомогти – додаємо банківські реквізити дівчини

Картка Приватбанку: 5168 7573 1607 4311 – Стандартюк Катерина

Попередній матеріал
Комітет Ради підтримав подання Луценка проти опоблоківця Дунаєва, однак має зауваження – подробиці
Наступний матеріал
Родичі в РФ, нерухомість на 200 млн грн: хто такий новопризначений заступник голови зовнішньої розвідки – "БлогПост"

Рада підтримала надання громадянства іноземцям, які воювали на Донбасі

Трамп підписав бюджет Пентагону, що передбачає $250 млн на оборону України

Порошенко назвав світового лідера в наданні допомоги ЗСУ

Подарунок від Балтимора: як Україна отримала 2 патрульні катери Islands – включення зі США

Сталеві красені: перші фото катерів типу Island для українських ВМС – ФОТО

Island для України: стало відомо, які саме судна та в якому стані отримають українські ВМС