Із дитинства хотіли бути військовими. Боронили Широкине та Маріуполь. А потім потрапили у полон. У катівнях окупантів перебувають морпіхи 36-ї бригади Петро Барков та Олександр Плет. Родичі розшукують їх уже більше двох років. Більше – у матеріалі журналістів "5 каналу".
"Брата свого я побачу із тисячі. Потім, коли вже брали інтерв'ю, я там також бачила його на відео. Крім оцих моментів, у мене не було жодної звістки", – поділилася сестра військовополоненого Петра Баркова Марія Баркова.
Марія востаннє розмовляла зі своїм братом навесні 2022-го. Згодом випадково побачила відео з ним на одному з російських інтернет-ресурсів. Після цього про брата Марія не отримувала жодної звістки.
Петро Барков понад десять років у лавах Збройних сил України. Військовий 36-ї бригади морської піхоти. Боронив Широкине. Потім Маріуполь.
"Я знайшла дружину його побратима, і то вона мені сказала, що він потрапив у полон один із найперших. Їм сказали, що вони йдуть на підкріплення, і вони повністю були в обмундируванні, їх було 14 чоловіків. І це були найперші, тому що це були командири, в основному. А він у мене командир взводу зв’язку", – зазначила Марія Баркова.
Марія та Петро жили в Бердянську. Жінка змогла виїхати з окупації лише через півроку від початку повномасштабного вторгнення. Зараз мешкає в Запоріжжі. Іноді приїжджає до столиці, щоб узяти участь в акціях на підтримку полонених:
"Зверталась я скрізь. І Координаційний штаб, СБУ, і Червоний хрест, Лубінець. Сказати, що хтось там щось обіцяє – ні".
Допомагає Марії пережити труднощі Ольга Плет. Жінки знайомі майже два роки, вони землячки. У Олі в полоні син Сашко.
"Він вийшов на зв'язок з чужого номеру. Перше, що я запитала – це сину, ти у Маріку? Він відповів – мамо, я потрапив у пекло. Тоді зрозуміла, що їх з Широкино направили до Маріуполя. І там він просто плакав, він сказав, що за день втратив 20 друзів", – розповіла мати військовополоненого Олександра Плета.
Хлопець також боронив Широкине, був військовим 36-ї бригади морпіхів, як і Петро. Востаннє Ольга чула про свого сина ще влітку два роки тому.
"Зверталася я всюди, де тільки можна звернутися. Усі запити мої скеровувалися до Координаційного штабу. Я не знаю, як дитина почувається. Я отримувала читири листи, де все стандартно. Живий, здоровий, сподіваюся, скоро зустрінемося", – додала Ольга Плет.
Ольга і Марія мріють про одне – дочекатися, коли Петро та Сашко повернуться додому:
"Дуже сумую без нього. Наче частку серця у мене вирвали. Іноді я починаю замикатися в собі, адже не розумію, де моя дитина, як він почувається. Я не можу йому це передати."
"Любов сестри і брата – це щось неймовірне. Чоловіки приходять і йдуть. Брат та сестра для мене зараз – це найвище таке відчуття. І розумію, що не маю права просто зупинятися. Я хочу побачити його живим".
Останній обмін військовополоненими відбувся 18 жовтня. За інформацією уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця, від початку повномасштабної війни вдалося провести 58 обмінів і повернути майже чотири тисячі українців додому.
Олександр Карамушка, Олексій Тищенко, "5 канал"
Читайте також: страта, побиття та катування українських полонених рашистами: випадків дуже багато, лише маленька частина стає публічною. На думку уповноваженого ВР, міжнародна спільнота неефективно реагує на такі випадки.
Нагадаємо, нове відео знущань з українських полонених: прокуратура відкрила справу, Лубінець звернувся до ООН.
Дивіться також відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.