Бомба уповільненої дії на Донеччині (репортаж)

  Зона підвищеної небезпеки на Донеччині. Утилізації чекають 2 тисячі 350 тонн високотоксичних відходів та 30 тонн тротилу. Зараз вони перебувають на Горлівському хімічному заводі.

  Завод, що за радянських часів працював на військову промисловість, нині залишається територією підвищеної небезпеки. Хоча зараз підприємство нічого не виробляє, тут діє суворий режим. Причина в тому, що зберігається на заводі. За підрахунками спеціалістів, у різних ємностях до 2 тисяч 350 тонн мононітрохлорбензолу. Цю речовину ще називають кров`яною отрутою.

  Юлія Ножко, 5 канал: "
  Лише один міліграм цієї отрути є смертельним для людини. Потрапляння його всередину організму лише за декілька годин змінює склад крові".

  У будь-який момент мононітрохлорбензол може потрапити до ґрунтових вод. Адже день за днем токсичні відходи виїдають стінки діжок.

  Зараз на заводі триває перезатарювання мононітрохлорбензолу. Американська екологічна організація виділила небезпечному підприємству два транші на загальну суму 200 тисяч гривень. З аварійних бочок у нові перемістили лише соту частину високотоксичних відходів.

  На побудову утилізаційного устаткування потрібно понад 30 мільйонів гривень. Цих коштів на заводі очікували цьогоріч, але так і не отримали.

  Ще однією бомбою сповільненої дії, стверджують екологи, є необроблений тротил, його на заводі майже 30 тонн.

  Екологи вважають - небезпеку не можна недооцінювати, адже цей завод - фактично "порохова діжка" регіону. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Горлівка, Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Роковини руйнівного цунамі у Південно-Східній Азії (репортаж)
  Наступний матеріал
  Пасажири літака попередили теракт Аль-Каїди (репортаж)
  Теги: