Роковини руйнівного цунамі у Південно-Східній Азії (репортаж)

  Нагадаємо, 26 грудня 2004-го поблизу індонезійського острова Суматра стався потужний землетрус, через що і утворилися велетенські хвилі. Вони вбили більше 230 тисяч людей і залишили просто неба мільйони мешканців регіону. Сьогодні там вшановують пам`ять загиблих.

  П`ять років минуло з моменту страшного стихійного лиха в Азії. Тисячі людей виходять на вулиці міст. У руках тримають свічки. Вони є символом пам`яті про катастрофу, що забрала життя майже чверті мільйона людей. Адже саме цього дня п`ять років тому велетенські хвилі зруйнували десятки тисяч будівель в Індонезії, Індії, Шрі-ЛанцІ, Таїланді, Малайзії та Бангладеш. Люди із скорботою згадують ті часи.

  У Таїланді родичі жертв жахливої катастрофи йдуть до храмів та на цвинтарі. Там церковні служителі правлять панахиди. Лише у цій країні - цунамі зруйнувало майже половину поселень та забрало життя понад 5-ти тисяч людей. Уночі мешканці молитимуться Богу за мир та спокій.

  Це була найпотужніша стихія за останні сорок років, що зачепила майже усі країни Південно-Східної Азії. Спершу стався землетрус магнітудою майже у 9 балів. Підземні поштовхи спричинили гігантські хвилі, швидкістю майже 800 кілометрів за годину. Найбільше постраждав острів Суматра. Цунамі зруйнувало майже три чверті цього регіону.

  Попередній матеріал
  Тигрюлі подарували Новорічну ялинку
  Наступний матеріал
  Бомба уповільненої дії на Донеччині (репортаж)
  Теги: