Лутковська 5 канал

Близько 400 засуджених бажають відбувати покарання не у "ДНР" та "ЛНР", а на підконтрольній уряду території України – Лутковська

Понад 130 засуджених раніше вже перевели з колоній в окупованих районах Донецької області

Близько 400 засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі на окупованих територіях, висловлюють бажання відбувати покарання у закладах на територіях, що їх контролює уряд України. Про це родичі засуджених повідомили уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерію Лутковську.

В інтерв'ю "5 каналу" Лутковська зазначила, що понад 130 засуджених раніше вже перевели з колоній в окупованих районах Донецької області у заклади на території, які контролює Україна. За даними українського омбудсмена, адміністрація буцегарень та таборів на окупованих територіях порушує права ув'язнених.

"Стосовно так званої "ДНР/ЛНР", то і там, і там в списках близько 200 осіб. По 200. Це ті, які звернулися до мене із проханням про передачу. Є інформація про те, що дуже погано із медичною допомогою і ті (в'язні – 5.ua), які мають хронічні захворювання, взагалі дуже ризикують своїм життям. Крім того, є проблеми із харчуванням. В будь-якому випадку, я зроблю усе, щоб забрати усіх звідти", – розповіла Лутковська.

Нагадаємо, у жовтні бойовики "ДНР" передали Лутковській ще 23 засуджених. Перед цим, востаннє в'язнів із підконтрольних бойовикам територій передавали в липні.

Попередній матеріал
Канада закликала міжнародну спільноту підтримати санкції проти Росії
Наступний матеріал
Визнаному у світі генію сучасності Івану Марчуку вручили Орден Свободи
Теги:
Loading...

Бойовики "ДНР" передали Лутковській ще 23 засуджених

Лутковська відкрила справу щодо захисту Сущенка та відправила листа омбудсмену РФ

Лутковська: На сьогодні в Україні немає державної стратегії щодо внутрішньо переміщених осіб

Лутковська розповіла про порушення прав людини на Донбасі - інтерв'ю