Іван Марчук 5 канал

Визнаному у світі генію сучасності Івану Марчуку вручили Орден Свободи

Орден Свободи за особливий внесок в утвердження незалежності України Марчуку присвоїли ще 25 червня, але тільки зараз майстер отримав її з рук міністра культури

Нагородження було без зайвих церемоній. Міністр прийшов до майстерні Івана Марчука без попередження. Орден омили келихом коньяку і одразу накрили стіл – з хлібом, салом і солоними огірками. Автор п'яти тисяч полотен, які виставляються по всьому світу, і засновник власного стилю в мистецтві під назвою пльонтанізм, бо його картини ніби сплетені з ниток, – Іван Степанович Марчук 12 травня відсвяткував 80-річчя.

Каже – досі не може відійти, бо усі кудись запрошують. Уже не перший рік ведуться розмови про створення музею Марчука у Києві, та поки що геніальний митець мріє хоча би про просторішу майстерню, бо в цій навіть ніде повісити цінні полотна – і вони лежать горілиць.

"Приходять люди, кажуть: "Йой, Боже, хіба можна такі красоти, цінності оце ховати?!" Я кажу, я не ховаю, дайте мені стіни, і я повішу. А для чого я роблю? Я не хочу, щоб у мене в баночках, в тюбиках, стояли фарби, а щоб у відрах стояли, щоб я качався по полотні, обмальовував себе і качався – і був би самий-самий-самий-супер-контемпорарі-арт", – говорить Іван Марчук.

"І щоб мені не давали, які подарки, до речі, подарки я не беру - а тут я не можу. Це є нагорода мільйонів моїх прихильників, розумієте, які про це мріють – не я, а вони, вони хотіли все більше і більше для мене", – додав майстер.

Попередній матеріал
Близько 400 засуджених бажають відбувати покарання не у "ДНР" та "ЛНР", а на підконтрольній уряду території України – Лутковська
Наступний матеріал
Росія вдарила по Алеппо касетними бомбами: є загиблі та поранені
Теги:
Loading...
"Укрпошта" випустила марку до ювілею Івана Марчука

"Укрпошта" випустила марку до ювілею Івана Марчука

У Києві відкрилася виставка картин Марчука

У Києві відкрилася виставка картин Марчука