5 канал

Біометричний контроль в дії: спецрепортаж з кордону

Cистема фіксації біометричних даних запрацювала і в аеропорту

Система фіксації біометричних даних запрацювала на всіх міжнародних та міждержавних пунктах пропуску. Залишати свої відбитки на українському кордоні мають громадяни із 70 країн, зокрема й Росії, а також особи без громадянства. Як це працює – бачила журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

Москвичка Надія із сином щороку приїжджають потягом в Україну. У Харкові в них родичі. Біометричний контроль пасажири проходять у поїзді. В росіянки сканують відбиток пальця. Її син не потребує такої перевірки до повноліття.

"Кожен рік з'являються якісь нові перешкоди. Нові процедури, які доводиться проходити, хоча, взагалі-то, відстань невелика – всього 800 км. І раніше це забирало десять годин, а зараз – близько 14", – прокоментувала Надія.

А це – міжнародний пункт пропуску "Гоптівка" на межі з Росією. Прикордонники розповідають: поява біометричного контролю істотно не вплинула на тривалість процедур. Разом з паспортним контролем перевірка кожного іноземця забирає лічені хвилини. А якщо виникають сумніви, його запрошують на другу лінію контролю.

"Треба декілька разів зняти відтиски пальців. Система пропонує вибрати найбільш якісний і кращий варіант відзнятих відбитків", – розповів начальник відділу зв'язку та захисту інформації Харківського прикордонного загону Сергій Сальний.

Біометричний контроль почав діяти на міжнародних та міждержавних пунктах пропуску від 1-го січня.

Cистема фіксації біометричних даних запрацювала і в аеропорту. Вся процедура забирає декілька хвилин. Для цього треба надати паспорт та прикласти пальці до сканера.

Лише за перші дні січня пункти пропуску Східного регіонального управління перетнуло майже сім тисяч іноземців. З них близько п'яти тисяч залишили у базах прикордонників свої біометричні дані. Ще дві тисячі не потребували цієї перевірки. Жодного конфлікту щодо процедури прикордонники не зафіксували.

Оксана Нечепоренко, Олексій Антонов, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Мін'юст анонсував зустріч щодо нового етапу звільнення заручників
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе про Антикорупційний суд: Відкладати далі нікуди
Loading...

Марчук пояснив, як біометричний контроль пов'язаний з відкликанням Росією членів СЦКК

Біометричний контроль кримчан не стосується – Слободян

Жителям Верхньоторецького на свята спростили перетин лінії розмежування

Біометричний контроль на кордоні з Росією: коли запрацює та які дані фіксуватимуть

Шкіряк: Україна введе біометричний контроль для громадян РФ раніше, ніж планувалося

На російському кордоні 157 пунктів пропуску обладнали біометричним контролем