Більше 20 тис. кримчан - без опалення через недобудований газогін [відео]

  Більше 20-ти тисяч мешканців Криму у Сімферопольскому районі зимують без опалення. Пояснюють - під`єднати до магістрального газогону їхні помешкання мали іще у жовтні, і в очікуванні такого покращення мешканці 5 селищ демонтували у своїх оселях котли на твердому паливі, тож нині - замерзають.

  У сімдесятидев`ятирічного Сейтамета Мамутова в кімнатах - холодніше, ніж на вулиці, стовпчик термометра не дотягує й 10 градусів. Дідусь ще восени викинув стару піч, і встановив натомість новий газовий котел. Чоловік нарікає - віддав за підведення газу більше 20-ти тисяч гривень, а тепер зимує з "буржуйкою".

  Сейтамет Мамутов, мешканець с. Добре: "Из-за того, что сильно холодно в комнатах, мы переселились спать в комнату, где наша печка стоит, и одна стеночка немного нагревается. И плюс к тому, мы еще подключаем електрообогреватель, чтоб ночью сильно не замерзать".

  У схожій ситуації опинилися мешканці 5-ти селищ Сімферопольського району. Люди кажуть - навіть ті, хто залишив старі котли, тепер не в змозі придбати вугілля чи дрова, адже останні гроші віддали за піведення газу. 
   
  Місцеві мешканці: "2,5 тыс. еще в ноябре я заплатила последний взнос. Только довели до забора и на этом труба торчит. Не укрепленная, ничего. Вот так висит, в целлофановом пакетике".

  Місцеві мешканці: "Люди все заплатили, живут в холодных домах. Денег нет ни на дрова, ни на уголь, т.к. все деньги мы заняли. Большинство пенсионеры, не работают".

  Понад 14 тисяч метрів газогону від Піонерського до Перевального та мережу вуличних газопроводів підприємство "Кримгазбуд" проклало за рекордний термін – менш ніж за 3 місяці. Кажуть, квапилися пустити паливо в оселі до виборів, проте завадили борги. Замовниками були уряд Криму та НАК "Нафтогаз". Останній досі винний понад 9 мільонів гривень. Чиновники кажуть, доки грошей не побачать - селяни мерзнутимуть.

  Микола Дилик, головний інженер ПАТ "Кримгазбуд": "Все то, что мы брали на себя обязательства построить - мы построили, но нас поставили в такую ситуацию, что мы не можем сдать объект. Если мы его сдадим, документацию передадим, то нам никто не заплатит. Сами поймите, потом никого не будет интересовать вопрос".

  Віктор Дрібной, голова правління ПАТ "Кримгаз": "Этот объект был в программе финансирования НАК "Нафтогаз" Украины, хотя он выходил за рамки финансирования на 2012 год, но если там будут средства, то мы их направим сюда. Но по итогам года у НАК "Нафтогаза" не хватило средств, потому сейчас принимается новый финансовый план, а в нем будут средства на дофинансирование".

  Люди у відчаї, кажуть - до кінця місяця потерплять, а потім - влаштовуватимуть протестні акції.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: в заручниках у алжирських ісламістів залишаються 7 іноземців
  Наступний матеріал
  В Європі заборонили використовувати "Боїнг-787 Дрімлайнер"
  Теги:
  Loading...