Ще 2-3 місяці, і потім буде скрутно. Що українські розвідники поза камерами розповіли західним медіа? Як бійці під Покровськом оцінюють ситуацію із браком снарядів зі США? Про шлях, який має обрати Київ для налагодження відносин із Вашингтоном. І нові ексклюзивні кадри бійців ГУР, які запускають свої "Люті" на російські НПЗ та військові склади. Більше про події 1105-го дня Великої війни в огляді від нашого Олексія Пасака.
Пострілів може стрімко поменшати. Американських запасів вистачить на 2-3 місяці. Потім буде дуже важко. Ймовірно, ЗСУ доведеться відступити з певних територій. Принаймні такий прогноз озвучують у новій статті Financial Times. Західні журналісти поспілкувалися із неназваним високопоставленим українським розвідником. Той наголошує, що Збройні сили не зазнають нищівної поразки.
Але варто очікувати зміну лінії фронту. І захисники на передовій можуть відчути труднощі вже за кілька тижнів. Техніка та зброя, яку передали США, потребують і вчасного обслуговування, і постійного постачання запчастин. І ще, звісно, боєкомплекту. Нацгвардійці з бригади "Червона калина" використовують гармату, отриману від Італії. Але снаряди здебільшого надходили з-за океану.
"Стріляємо ми то з італійської, але багато боєприпасів нам дають усе одно від Америки. 105-ка, ну це натівський стандарт. Вона є як у Європі, так і в Америці, але… чи зможе нас забезпечити Європа? Будемо сподіватися, що так", – зауважив кулеметник 14-ї бригади НГУ "Червона калина" "Берф".
Новий Білий дім наполягає на негайному та безумовному припиненні вогню. Але чи зупинять бій на передовій – заяви політиків? І чи варто очікувати на стабілізацію?
Кулеметник 14-ї бригади НГУ "Червона калина" "Скеля" каже:
"Війна в країні, яка може бути стабільність? Що я можу сказати. КАБ літають, ракети літають, дрони літають. Приємного мало, цікавого теж".
Кулеметник 14-ї бригади НГУ "Червона калина" "Берф":
"Вони як лізли, так і лізуть. Яке закінчення? Поки ми цього не бачимо. Ну… Я не бачу цього закінчення. Лізуть і лізуть. І я не знаю, що має бути в голові в людини, яка пішла в бій, група пішла в бій – її розбили, і через пів години, через годину виходить наступна група. На те ж саме місце! Її розбивають і після неї ще одна йде".
Ворог може сунути, але дипломатичний процес ніхто не скасовує. В парламентському комітеті з нацбезпеки коментують скандальні події минулої п'ятниці – і дочасно завершений візит президента до Білого дому. Кажуть, що Київ не має альтернатив, окрім як відновлення відносин. Але переговори мають відбуватися лише з урахуванням позиції України.
"Вир тих емоцій, які спостерігав увесь світ з Овального кабінету, – він не має переможців і переможених. Насправді, в цьому випадку у виграші є лише одна особа і вона сидить в кремлі. Тому що саме вона зацікавлена в тому, щоб відносини з нашим стратегічним партнером були мінімум погіршені, максимум – зруйновані. Кроки, які має зробити Україна – відновити діалог зі США і відродити міжнародну коаліцію, для того щоб дати відсіч агресору. І якщо вже і сідати за стіл переговорів – то, безумовно, не в форматі погодження так званих Стамбульських угод, які були обговорені в березні 22-го року. А на зовсім інших підставах, які є сприйнятними, в тому числі – і для нашої держави", – наголосила народна депутатка "Європейської Солідарності" й членкиня Комітету ВР з національної безпеки, оборони і розвідки Ірина Фріз.
Україна досі підтримує бій завдяки тисячам дронів – пишуть західні медіа. І ці безпілотники – не отримані від партнерів, а складені на українській землі українськими фахівцями. Це і FPV, які працюють на передовій. І крила-розвідники. І, звісно, далекобійна гордість ЗСУ – така, як дрон "Лютий".
Десь у таємній локації країни, під прикриттям нічної темряви, бійці ГУР готуються до нових масованих ударів по росії. Вони знають усі координати і мають перелік цілей. Ворог не хоче припиняти війну. І за це рішення йому доведеться розплачуватися.
"Наша країна відкрила нову віху в історії ведення сучасних війн із використанням цих далекобійних дронів. Ми розуміємо, що нам, звичайно, хотілося мати і ракети, і літаки, але оскільки цього немає – ми зуміли зробити всередині України повністю українську розробку, яка може виконувати такі самі завдання, які виконують ракети і якісь далекобійні засоби", – зазначив командир підрозділу ударних далекобійних дронів ГУР МО "Вектор".
Олексій Пасак, "5 канал"
Нагадаємо, в Україні збільшиться "кількість Бахмутів", як захищатися без ракет до Patriot – експерти про призупинення допомоги США.
Читайте також: призупинення допомоги Сполучених Штатів Америки не стало несподіванкою, Європа готує відповідь.
Дивіться також відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.