5 канал

Бійці АТО "мовою кіно" розповіли, як боротись з посттравматичним синдромом після війни

Наразі кожен п'ятий армієць, що повернувся з війни, потребує допомоги психолога

Бійці АТО відзняли на мобільний телефон соціальну стрічку "Опануй Хвилю", у якій міститься детальна інструкція, як вберегти військового від посттравматичного стресового синдрому та навіть самогубства.

"Проблеми зі сном – це як такий прояв, який є відразу, і він є у всіх. Там ти спиш дуже добре, хоч і спиш під кулями, під мінами. Там тобі нормально. а коли повертаєшся, то не можеш", – каже демобілізований військовослужбовець Максим Музика.

Масштаби проблеми розуміють і волонтери, і армійці. Останні очікують апогею проявів посттравматичного синдрому за 8 років після початку бойових дій на Сході, однак вже нині занепокоєні кількістю самогубств серед демобілізованих.

Для зменшення подібних випадків військові зняли соціальний фільм "Опанувати хвилю". У ньому учасники бойових дій з України та США діляться своїми життєвими історіями.

Натомість, психологи наголошують – не можна замикатися сам-на-сам зі своїми переживаннями. Варто звернутися за підтримкою до фахівців. Особливо, якщо є характерні симптоми.

Якщо боєць потребує допомоги, але не хоче спілкуватись з психологами – його готові підтримати такі ж АТОвці з громадської організації "Побратими". Головна порада від них – якщо "накриває", роби те, до чого лежить серце.

Як стало відомо, кожен п'ятий армієць, що повернувся з війни, потребує допомоги психолога. До нього не завадить звернутися і кожному третьому військовому, який зазнав поранень.

Леся Головата, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Клімкін: Внесення змін до Угоди про асоціацію з ЄС наразі неможливе
Наступний матеріал
Андрій Левус: "За Чай.com" – повне відеоінтерв'ю

Сон на вуликах та лікування лазером: У Трускавці більше сотні вояків проходять реабілітацію

Кабмін виділить кошти на проживання і харчування учасників АТО під час психологічної реабілітації

Паралізований боєць АТО після реабілітації встав з візка

Українці вирушать до США та вперше візьмуть участь у турнірі для поранених бійців Invictus Games