Вакцинація від COVID-19 в Європі
Вакцинація від COVID-19 в Європі 5 канал / Час. Підсумки тижня

Бідні країни можуть залишитися без вакцини від COVID-19 через надмірну закупку інших країни – ВООЗ

  Читайте по-русски
  Через те, що частина країн залишиться без вакцини – пандемія продовжиться

  Заможні країни планують отримати на мільярд більше доз вакцини від коронавірусу, аніж потребують. Про це йдеться у звіті Глобального руху за викорінення бідності і виліковних захворювань, пише Reuters.

  У документі розглянули контракти з п’ятьма виробниками препарату: Pfizer, і Biotech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson та Novavax. Та дійшли висновку, що США, ЄС, Велика Британія, Австралія, Канада та Японія замовили понад 3 мільярди доз. А це на мільярд більше, аніж потрібно, щоби кожному громадянину вколоти по дві дози. Саме через це мільярди людей в інших країнах можуть залишитися без вакцини і це призведе до продовження пандемії, йдеться у звіті.

  ВООЗ уже неодноразово зауважувала, що країні з низьким рівнем доходу досі не отримали жодного препарату. Це, зокрема, і Україна. І вимагала рівноцінно розподіляти вакцини.

  "Рівність у доступі до вакцин проти коронавірусу – це ключове питання для світу. І ми повинні над цим працювати та наголошувати на цьому. Вакцина може врятувати сотні, тисячі людей і це всі розуміють", – голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

  Прем'єр-міністр Тринідаду і Тобаго Кіт Роулі зауважив: "мені здається, що вакцини повинні бути однаково у кожної держави. Особливо, багатші держави повинні думати і про менш заможні. Адже у них не завжди є можливість повністю себе забезпечити самостійно у такий важкий час. І ми сподіваємося, що лідери великих країн розуміють це".

  Нагадаємо, в Україні досі не почалася вакцинація від коронавірусу. Спочатку головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що вакцинація може розпочатися 15 лютого. Згодом міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що перші партії вакцини до країни прибудуть 17-18 лютого. А 18 лютого міністр зазначив, що Україна почне робити щеплення від коронавірусу вакциною AstraZeneca виробництва індійської компанії Serum Institute до кінця цього тижня.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, які регіони першими отримають вакцини від коронавірусу
  Наступний матеріал
  Мосміськсуд залишив Навальному реальний тюремний термін – але скоротив його
  Loading...

  У ВООЗ розкритикували розподіл вакцин від COVID-19 у світі

  ВООЗ рекомендує вакцину AstraZeneca для щеплення, зокрема і людям літнього віку

  ВООЗ перевірить ефективність вакцини від коронавірусу компанії AstraZeneca

  У ВООЗ спростували чутки про зв'язок між вакциною від коронавірусу і безпліддям

  Голова ВООЗ закликав країни ділитися вакцинами з тими, хто не може їх собі дозволити

  Компанія Pfizer тимчасово скоротить поставки вакцини від COVID-19 до країн ЄС