Безстрокову акцію протесту оголосили вихователі та лікарі Артемівського дитбудинку

  Безстрокову акцію протесту оголосили вихователі та лікарі Артемівського спеціалізованого дитячого будинку. Співробітники виступають проти рішення чиновників закрити заклад. Зараз вони збирають підписи під зверненням до обласних депутатів з проханням залишити дитячий будинок.

  Не так дошкуляє мороз, як байдужість чиновників - кажуть пікетувальники. Поблизу Артемівського будинку дитини його працівники третій день поспіль збирають підписи під проханням - не закривати сиротинець.

  Наталія Михайлова, вихователька: "Ми собрали три с половиной тысяч подписей. Все горожане тоже возмущаются что уже посягнули на сиротское учреждение".

  У спеціалізованому будинку для дітей з фізичними та розумовими вадами - нині три десятки вихованців віком до чотирьох років. Водночас у закладі може перебувати вдвічі більше малюків. Проте за три останні роки сюди не направили жодної дитини. Вихователі упевнені - це акція, спрямована на закриття сиротинця.

  Вихователь: "Считали, что не нужно сюда направлять, так как дом ребенка будет реорганизован. Тем самим снизив нашу наполняемость".

  Три роки тому депутати донецької облради ухвалили рішення про закриття закладу. Мовляв, приміщенню вже 87 років і воно непридатне для  проживання малечі. Вихованців запропонували перевести до  краматорського дитбудинку, це майже за 100 кілометрів. Там же пообіцяли працевлаштувати і персонал з Артемівська. Вихователям - така пропозиція не до вподоби. 

  Працівник: "Люди все несогласны ездить туда. Это и по деньгам накладно и 80 километров до Краматорска".

  Мер Артемівська запевняє: навіть якщо вихователі і не захочуть їздити щодня на роботу до Краматорська, без роботи у рідному місті - не залишаться.

  Олексій Рева, Артемівський міський голова: "Городской совет и я лично как мэр готов всем предоставить работу – о чем неонократно говорилось колективу".

  Щоправда, як вдасться працевлаштувати одразу сотню педагогів у невеликому місті - мер не поточнив. Артемівський дитбудинок планують закрити  наприкінці березня. До того часу його працівники збираються передати обласним депутатам звернення з підписами мешканців проти закриття сиротинця. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вогонь знову палає у Спасо-Преображенському соборі на Одещині
  Наступний матеріал
  Свято для панд влаштували у дослідницькому центрі китайської провінції Сичуань
  Теги: