У медзаклади України завезли вакцину для профілактики 5 найнебезпечніших дитячих хвороб

Цьогоріч закупили та вже доставили в Україну понад 400 тис. доз

У медичних закладах уже є вакцина "Пентаксим" для профілактики п’яти найбільш небезпечних дитячих захворювань, зокрема дифтерії, правцю та коклюшу. Усіх дітей щеплюватимуть у державних поліклініках безкоштовно. Про це повідомив виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський.

Загалом закупили та вже доставили в Україну понад 400 тис. доз, додатково замовили ще 90 тисяч. З огляду на те, що впродовж 7 років таких комбінованих вакцин завозили менше, ніж потрібно, то цієї кількості не вистачить на всіх дітей, які потребують вакцинації.

Координатор проекту "Надання послуг з організації та закупівлі МОЗУ" Зафар Юлдашев підкреслив: "Зважаючи на глобальну нестачу цієї вакцини, ми купили те, що знаходилося на ринку. Те, що було можливо, ми купили і привезли. Додаткову кількість, яку виробник продукує, – це буде до 90 тисяч доз. Цього, звичайно ж, не буде вистачати на всю затребуваність в Україні, з огляду на те, що немає цих вакцин на глобальному ринку".

За словами експерта Дитячого фонду ООН в Україні Катерини Булавіної, кількість закупленого "Пентаксиму" лише на 50% покриває річний попит.

"На цей момент у реєстрації знаходиться цільноклітинна вакцина проти дифтерії, правця та кашлюку для ревакцинації дітей, які отримають, наприклад, першу дозу "Пентаксима" або другу дозу "Пентаксима". Це абсолютно допустимо. Це дозволено нашим календарем. Тому, якщо ми завеземо все, що збираємося завезти, а я сподіваюся, ми зробимо це найближчим часом, то комбінація цих двох продуктів частково перекриє потребу", – розповіла Булавіна.

Окрім того, як повідомив Шафранський, в Україні є 70% необхідних вакцин, пише "BBC-Україна".

Відсутні вакцини – БЦЖ, проти сказу і сироватки від укусів гадюк – надійдуть до серпня, каже виконувач обов'язків міністра.

За його словами, всі ліки, закуплені за бюджетні кошти, надійдуть до вересня.

Нагадаємо, торік Міністерство охорони здоров'я запровадило процес держзакупівель ліків через міжнародні організації.

Попередній матеріал
Київрада заблокувала підвищення комунальних тарифів з 1 липня
Наступний матеріал
Філенко: нову "газову справу" буде провадити НАБУ

Порошенко підписав закон, що спрощує державну реєстрацію лікарських засобів

СБУ затримала на хабарі голову військово-лікарської комісії в зоні АТО

З 1 жовтня в Україні запрацює програма компенсації вартості ліків – МОЗ

Аваков: На оборудці із розкрадання бюджетних коштів затримано головного санітарного лікаря України