У перший весняний день жителі планети відзначають Всесвітній день котів. Домашні мурлики бувають різними, але завжди вони ніжні та вірні своїм господарям.
Для всіх любителів кішок і кошенят 5.UA представляє 15 цікавих фактів про м'яких і пухнастих улюбленців.
ТОП-15 цікавих фактів про мурчиків
- Кішка не може видертися на дерево вниз головою через форму кігтів. Для того, щоб спуститися з дерева, їй потрібно відступати, задкуючи.
- Мозок кішки біологічно ближче до людського, ніж мозок собаки. За емоції у кішок відповідають ті самі ділянки мозку, що й у людей.
- Першим котом, який побував у космосі, був французький кіт на ім'я Felicette (тобто Астрокіт). У 1963 році Франція запустила його в космос. Електроди, імплантовані в мозок кота, посилали неврологічні сигнали назад на Землю. Астрокіт пережив цей політ благополучно.
- Найбільша дика кішка на сьогодні - це амурський тигр. Він може виростати більше, ніж 3,6 м задовжки (розміром з маленький автомобіль) і важити до 320 кг.
- Існує порода кішок, які люблять купатися. Шерсть Турецького Вана, породи, виведеної в Центральній Азії, має унікальну текстуру, яка робить її водонепроникною.
- У котів потіють лише подушечки лап.
- Малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини.
- Жираф, верблюд і кіт – це єдині тварини-іноходці, при ходьбі у них йдуть спочатку ліві лапи, а потім праві. Така ходьба гарантує швидкість, спритність і тишу.
- Котяче вухо повертається на 180 градусів. У кожному вусі у кота 32 мускули, щоб управляти вухом вони використовують дванадцять або більше м’язів.
- Якщо кішка біля вас, і її хвіст тремтить – це найбільше відчуття любові, яке вона може виразити. Коли хвіст починає опускатися, значить, настрій змінився – можна відійти, вона не образиться.
- Чутливість кішки до гучності звуку в 3 рази вища, ніж у людини.
- Вуса, а точніше, вібрисс допомагають котам визначити, чи пролізуть вони в отвір.
- Коли ми гладимо кота, у нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з сердечно-судинними захворюваннями мають шанс прожити довше, якщо у них є кіт, на відміну від тих, хто не має ні кота, ні собаки.
- Кішки відчувають запахи в 14 разів сильніше, ніж люди. У мурок приблизно 60-80 млн нюхових рецепторів, а у людини – від 5 до 20 млн.
- Місце в домі, де любить найчастіше спати кішка, вважається енергетично чистим і безпечним. Наприклад, раніше в новий дім запускали першу кішку, в місці, яке вона вибрала для сну – ставили дитяче ліжечко. Також вважалося, що кішка охороняє дім від злих духів і всякої всячини.
- Кажуть, що люди, в яких є кішки, живуть довше і менше схильні до стресів і серцевих нападів.
Сказали котам "Посуньтеся": Родина вухатих сов окупувала Дніпра – фоторепортаж

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал

5 канал