Собака, ДПСУ

"Собачий батальйон": як гартують чотирилапих вояків для служби в АТО

5 канал

Торік під час служби у зоні АТО чотирилапі побратими врятували від ворожого обстрілу увесь підрозділ

Чотирилапих вояків для служби в зоні АТО готують на Львівщині. Їх навчають протягом півроку у кінологічному центрі Держприкордонслужби, передає "5 канал".

Собак, зокрема, вчать шукати вибухівку, затримувати ворога та, навіть, попереджати про обстріли. Дев'ятирічний Корд – майстер із викриття контрабандистів. За лічені хвилини собака знаходить заборонені предмети, сховані у найпотаємніших місцях.

Корд – один із майже двох сотень собак, що готуються заступити на службу в зоні АТО. Кінологи кажуть, що у кожної породи своя спеціалізація: вівчарки краще служать при конвоюванні, шукають людей та виявляють контрабанду. Найкращі пошуковці вибухівки та зброї – це лабрадори. Наприклад, півторарічна Лара бойову гранату чує здалеку.

Собаки служать у зоні бойових дій на рівних із людьми, переконують кінологи. Від їхнього професіоналізму може залежати життя військових. Торік, під час служби у зоні АТО, чотирилапі побратими врятували від ворожого обстрілу увесь підрозділ, розповідає кінолог прикордонної служби Олесь Левицький.

Уже за півроку "Собачий батальйон" вирушить на Схід, щоб замінити своїх чотирилапих побратимів. Як гартуються помічники бійців – дивіться у сюжеті:

Марта Роздільська, Євген Радіон, Львівщина, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ