Зокрема у цьому переконана киянка Світлана. Такий бартер дівчина відкрила для себе ще в інституті - викладала англійську в обмін на уроки китайської. Нині знову готова стати репетитором. За свої послуги хоче навчитися малюванню, гончарству або грі на фортепіано.
Світлана: "Як правило за гроші людина прийшла, відпрацювала і пішла, а коли ти людині даєш щось нове і частку себе від того, що вона не очікувала отримати, то людина і сама відкривається назустріч і дає певні секрети своєї майстерності".
Киянка Єва своє оголошення у Інтернеті розмістила лише десять днів тому. Каже - охочі мінятися знаннями відгукнулися майже одразу. Тож тепер дівчина двічі на тиждень дає уроки танцю живота, натомість отримує стільки ж уроків англійської.
Єва Кузнєцова: "Ми потанцювали, пішли в якесь кафе недалеко звідси і там за чашечкою кави ми почигаємо говорити, починаємо обговорювати якісь теми, нюанси, які мене цікавлять для покращення моєї англійської мови".
Породженням важких економічних часів вважає такі обміни експерт з економічних питань Дмитро Гладунов.
Дмитро Гладунов, експерт з економічних питань: "У людей залишилися потреби і у людей з`явився вільний час. Час і вміння є, потреби є, чому б не обмінятися. Відсутність грошей стимулює до натурального обміну".
Фахівець переконує - тільки-но труднощі минуть, люди одразу ж повернуться до грошових відносин. Адже ті - значно зручніші. Дівчата ж з експертом не погоджуються. А Єва додає - мріє створити клуб для всіх охочих мінятися знаннями. Адже таких людей щодня більшає.
Олена Угрин, Олексій Тищенко, 5 канал
***