Сомалі створює власний флот для боротьби з піратами (репортаж)

  Вперше за останні двадцять років Сомалі створює власний військово-морський флот для боротьби з піратами. Там стартували тренування новобранців. Зараз - із корсарами у сомалійських водах - воюють міжнародні сили. Місцеві вояки хочуть приєднатися до них уже незабаром. Нагадаємо, натепер у полоні у піратів - 34-еро українців.

  Без стійкого уряду Сомалі живе уже два десятиріччя. Саме стільки часу нестабільна країна не має міцного війська. Створити перший за цей час військово-морський флот вирішили на узбережжі Моґадішо. Саме тут новобранці тренуються плавати, пірнати і стріляти. Усе це - задля боротьби з морськими піратами.

  Фарах Омар Ахмед, командир військово-морського флоту Сомалі: "Коли ми закінчимо цей етап вишколу - ми будемо спроможні активно протистояти піратству. На другому етапі - я вірю, що нам вдасться, - ми зможемо повністю очистити наші моря від піратів".

  Новий флот має заступити на службу за два місяці - планує керівництво. Міжнародні експерти вітають наміри Сомалі. Адже стабільність усередині країни - головна передумова подолання піратства. На цій думці сходяться доповідачі усіх численних конференцій з даної проблеми. Утім, вклад сомалійського війська у боротьбу з корсарами, - принаймні на першому етапі, - не буде значним, кажуть фахівці. Через малий досвід і неналежне устаткування армії.

  Від початку цього року морські розбійники напали на 81 корабель і захопили 29 суден у Аденській затоці. У полоні корсарів перебувають сотні моряків, серед них - і 34 українці. Восьмеро - на судні "Марафон",  24-х на "Аріані",  ще двоє - на "Ганза Стевенджер". 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.30Мб)

  Попередній матеріал
  Потужний вибух у Пакистані
  Наступний матеріал
  Бартер знань або як безкоштовно опанувати щось нове (репортаж)
  Теги:
  Loading...