Скріншот відео

Авторська ідея та технологія: як українець виготовляє еко-окуляри з кави та льону – сюжет

Винахідник зізнається, що 37 процесів потрібно зробити тільки заради однієї пари окулярів

Екологічно чисті окуляри створив український винахідник. Понад півроку він разом із дружиною мізкував над сировиною для виготовлення диво-окулярів. Намагалися майструвати їх із лаврового листя, розмарину, куркуми, проте всі зусилля були даремними. Допоки не спробували поєднання жмиху з кави та льону, частинки яких щільно зліплені одне за одним. Удома чоловік облаштував невеличку майстерню, де виготовляє незвичайні окуляри. Таким чином намагається врятувати світ від засилля пластику.

Сонцезахисні, для поліпшення зору, чи просто стильний аксесуар. Будь-яка форма окулярів. І все з абсолютно екологічних матеріалів, лише кава та льон.

Головною проблемою виробництва екологічно чистих окулярів було знайти придатний матеріал. Щоби носити можна було довго, але й розкладався швидко. Марія Луньова знайшла вихід – каваи! Екологічно та практично.

"Окулярів багато, пластик – зло, його прямо 7% України в пластику. Клеїв розмарин, куркуму, лавровий лист, все, що можна було, – все клеїв. Але ці пластини були крихкі", – пояснила автор ідеї еко-окулярів Марина Луньова.

Чоловік Марії – Максим Гавриленко – оптик за фахом. Розробив технологію, за якою вирішив виготовляти еко-окуляри. Зізнається, що 37 процесів потрібно зробити заради однієї пари окулярів.

"У кавових частинок, у них такі оксамитові, волосянисті, що не молекули, але частинки. І вони дуже добре одна з одною скріплюються, і створюють міцну основу, яка не поступається пластику. Але в той же час, він органічний", – пояснив чоловік.

Перед початком виготовлення окулярів Максим Гавриленко ретельно готує сировину. Спочатку потрібно вимочити жмих кави та льону протягом семи днів. Після цього придати сировині форму. А потім покласти під прес, щоби трималася купи.

Пресувати окуляри потрібно довго, щоби форма не відрізнялася від шаблону.

Остання технологічна дія – вирізати оправу окулярів. Для цього майстер придбав у свою майстерню спеціальний станок.

"Усе це вже підготовлено, і за заданою траєкторією станок ріже потрібну мені форму", – розповів винахідник еко-окулярів.

Лише декілька хвилин – і оправа готова. Екологічно чиста, ще й кавою пахне. Тепер слід детально відшліфувати дужки і вставити лінзи.

Ярослав Невертій – один із перших став власником незвичайних окулярів. Стверджує, що на перший погляд їх не відрізнити від звичайних.

"Перше, це доторк, коли ми торкаємося, фактурність. Аромат, який постійно з нами. Все-таки, якщо людина відчуває, вона відчуває, що вона носить. Це все про ставлення – до планети, до землі, до повітря", – пояснив власник еко-окулярів Ярослав.

Єдине, про що варто знати власникам еко-окулярів – недовговічність. Окуляри можна використовувати близько 10-ти років, потім вони починають руйнуватися. Утім, розробник певен, що ідея збереження довкілля компенсує цей недолік.

Валерія Павленко, Олександр Горнейчук, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Вадимом Пристайком із Брюсселя і Тарасом Качкою – відео
Наступний матеріал
Радник Клімкіна: У нас були перші ознаки, що діалог з Угорщиною можливий
Loading...

Винахід школярів: у Запоріжжі протестували робота, який здатен очистити Дніпро

Ілон Маск розробив міні-субмарину для порятунку дітей із затопленої печери в Таїланді – відео

Масштабний заплив у Києві: як у столиці відзначають День Дніпра

Отримав 500 тис. гривень: український студент створив пристрій для стабілізації електричної напруги

У Горлівці фіксують смерті місцевих через отруєння метаном – яка причина

Зручно, стильно та корисно: в Києві з'явилися біопакети для собачого посліду