5 канал

Авіація, бронетехніка й спецназ: У Харкові відбувалися масштабні антитерористичні навчання силовиків

Більше 2 тисяч бійців нацгвардії, поліції, прикордонної служби та інших силових відомств прибули з усієї України

Антитерористичні навчання провели у Харкові. До міста прибули понад дві тисячі представників СБУ, поліції, рятувальної та прикордонної служб. Маневри були розподілені на кілька частин. На суботу припала активна фаза - звільняли від умовних терористів будівлю облдержадміністрації.

Над облдержадміністрацією кружляє авіація. За сценарім навчань, спецпризначенці звільняють приміщення від терористів. Підтримку їм забезпечують із повітря. На землі до штурму залучають бронетехніку.

Всередині - понад десяток терористів, вони захопили у заручники працівників ОДА. На підступах до споруди, бійці КОРДу нейтралізують автівку з озброєними бойовиками.

Силова фаза операції триває не більше семи хвилин. Умовних терористів знищили, заручники не постраждали.

Юлія Світлична, голова Харківської ОДА, розповідає деталі: "Мене не рятували, я, як керівник ОДА, на своєму робочому місці разом з представниками органів входжу до складу цієї операції. Сьогоднішні дії показали всім, наскільки злагоджено, чітко і професійно можуть спрацювати органи на провокаційні дії".

Такі масштабні навчання СБУ проводить уперше. Більше двох тисяч бійців нацгвардії, поліції, прикордонної служби та інших силових відомств прибули з усієї України. Протидію терористам відпрацьовують уже кілька днів в умовах максимально наближених до реальних.

5 канал


Едуард Кріцин, начальник Управління СБУ в Харківській області, каже: "Ми не знали, як центр надішле нам навчальні диверсійні групи, ми не знали ні кількість, ні в чому вони будуть, на які об'єкти інфраструктури вони будуть нападати. Ми їх локалізували, повністю знайшли і нейтралізували, навіть знайшли квартири, які вони зняли і мешкали. Наш регіон спокійний і стабільний, і ми зробимо все, щоб було так і надалі".

Вишкіл триватиме до понеділка – попереду тактична робота і розбір помилок. У подальшому за схожим сценарієм відбудуться навчання і в інших регіонах України.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
"Кубок відкритих сердець": У Києві відбувся щорічного благодійний турнір з боулінгу задля "сонячних дітей"
Наступний матеріал
"Ігри героїв": У Львові помірялися силами ветерани АТО
Loading...

"Стрільби по паперових мішенях і не тільки": як проходять навчання у зоні АТО

Кадети поліції: У Харкові півсотні школярів закінчили курс навчання юного поліцейського

Видовищні навчання: іноземці провели курс підготовки для українських лікарів

На Львівщині розпочато масштабні міжнародні навчання "Кленова арка – 2016"

Навчання на Донеччині: Поліцейські-спецпризначенці звільняли будівлю, захоплену "озброєними бойовиками"

Навчання "CrossFit для військових" завершаться грандіозними змаганнями різних родів військ