Олександра Устінова
Олександра Устінова 5 канал

Аудитор для НАБУ: Устінова прокоментувала "несподіване голосування" у ВР

Голосування за таку кандидатуру відбувалось із порушенням регламенту Верховної Ради та законодавства України, вважає громадський активіст

У четвер, 23 лютого, Верховна Рада несподівано винесла на голосування питання призначення аудитора для НАБУ. Зокрема, нардепи пропонували призначити на посаду Нейджела Брауна, кандидатуру якого запропонували у БПП. Зрештою, голосування вони провалили, а от у ГО "Центр протидії корупції" з цього приводу з’явилося чимало запитань. Про них конкретніше в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповіла член правління ГО Олександра Устінова.

"Давайте говорити так. Перше, що дуже важливо, – голосування за цю кандидатуру відбувалось із порушенням регламенту Верховної Ради, тобто фактично з порушенням законодавства України і всіх процедур, за  якими працює український парламент. Тому що на голосування в зал можна виносити лише кандидатури, попередньо погоджені Комітетом по боротьбі з корупцією", – підкреслила вона.

Устінова також пояснила: "Що таке аудит НАБУ? Це беруться кримінальні провадження, які вже передані до суду, тобто ті, які вже відправлені до суду, або по ним йдуть судові розгляди, тобто там немає ніякої державної таємниці. І висококваліфікована людина, яка розуміє, що таке взагалі кримінальні провадження і як вони провинні розслідуватися, аналізує – чи все правильно робили детективи НАБУ, щоб сказати, чи вони зробили максимально те, що могли зробити. Відповідно до цього формується висновок".

"За законодавством України, звільнити директора Бюро можна лише якщо мати негативний висновок цього аудиту", – додала Устінова. 

Чому ж нардепи провалили голосування та хто такий Найджел Браун - з'ясовували під час розмови з Устіновою:

Нагадаємо, 10 лютого НАБУ представило "найбільший звіт". У відомстві розповіли, скільки корупційних схем викрито та яка сума збитків.

Попередній матеріал
День донора у дніпровській лікарні: за півдня вдалося зібрати майже 200 літрів крові
Наступний матеріал
Лідер гурту "СКАЙ" заспівав душевну пісню для глядачів "5 каналу"
Loading...

НАБУ представило "найбільший звіт": скільки корупційних схем викрито та яка сума збитків

Ситник: НАБУ вже передало до суду 50 кримінальних проваджень на 1,7 млрд грн

Втручання у Реєстр прав власності: НАБУ попереджає про нову форму рейдерства в Україні