Артем Ситник заповнює е-декларацію Facebook / НАБУ

НАБУ представило "найбільший звіт": скільки корупційних схем викрито та яка сума збитків

  Наразі слідство отримало дані про оборудки на майже 83 млрд грн

  Детективи НАБУ спільно з САП розслідують 264 кримінальні провадження, сукупний розмір предмету злочину у яких становить майже 83 млрд грн. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник під час презентації Звіту про результати роботи Бюро за останні півроку, передає прес-служба Антикорупційного бюро.

  Як зазначається, вказана сума перевищує граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України на 2017 рік.

  "Цей звіт — найбільший із тих, які ми раніше оприлюднювали, адже в ньому йдеться про те, що конкретно ми зробили за 14 місяців, які минули від початку перших розслідувань. Впевнено стверджуємо, що НАБУ відбулося як незалежний правоохоронний орган нової формації, який ефективно знешкоджує корупційні схеми та запобігає створенню нових. Якщо хтось намагається спекулювати на тому, що від діяльності НАБУ немає економічної вигоди, то вона є", – підкреслив Ситник.

  Як стало відомо, внаслідок діяльності НАБУ було заарештовано більше 600 мільйонів гривень, 80 мільйонів доларів, майже 7,5 мільйонів євро та 3 тис. фунтів стерлінгів, а також низку рухомого і нерухомого майна осіб, причетних до корупційних злочинів. "Причиною того, що ці кошти досі не повернуті на рахунки держави, є відсутність судових вироків", – підкреслив чільник НАБУ.

  Станом на кінець січня 2017 року НАБУ завершило досудове розслідування у 50 провадженнях. Водночас, лише щодо 15 з них є рішення суду, 23 перебувають на стадії судового розгляду, а у 12 – розгляд досі не розпочався."За такої вкрай неефективної роботи судів на вироки у резонансних справах доведеться чекати роками. Тому ми наголошуємо на необхідності створення Антикорупційного суду", – відзначив Ситник.

  Крім того, він повідомив, що 23% учасників у провадженнях, які наразі розслідують детективи Бюро, – це керівники державних або комунальних підприємств із часткою державної власності понад 50%.

  Загалом внаслідок діяльності НАБУ вдалося запобігти розкраданню 583 млн грн, на рахунки державних підприємств повернуто 116 млн грн.

  Як повідомлялося, НАБУ розслідує 25 кримінальних проваджень через е-декларації.

  Попередній матеріал
  "Київпастранс" обіцяє киянам до Дня Святого Валентина "романтичні сюрпризи"
  Наступний матеріал
  "Час. Підсумки дня": В очікуванні безвізу та відтермінуванні виборів
  Loading...

  30-мільйонна оборудка: НАБУ розкрила шахрайську схему на "Енергоатомі"

  "Спроба нівелювати судову реформу": НАБУ та Рада правосуддя не можуть домовитись про арешт судді-хабарника

  НАБУ розслідує 25 кримінальних проваджень через е-декларації